Перейти до основного вмісту

Дострокове зібрання

Про місцеві вибори, райради і Турчинова
31 серпня, 00:00
ХОЧА ЗАКОНОПРОЕКТ АРСЕНІЯ ЯЦЕНЮКА І НЕ ПРОЙШОВ, АЛЕ УХВАЛЕНІ ВЧОРА ПОПРАВКИ ДО ЗАКОНУ ПРО МІСЦЕВІ ВИБОРИ ВІДКРИВАЮТЬ ШЛЯХ ДЛЯ УЧАСТІ В НИХ НОВИХ ПАРТІЙ / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Вчора депутати перервали свої відпустки, аби скасувати дискримінаційну норму про місцеві партійні осередки. Тепер у виборах 31 жовтня можуть брати участь усі партії. І старі, і нові. За відповідну поправку Олександра Єфремова проголосували 264 депутати.

Взагалі, на голосування було поставлено три законопроекти — бютівця Льва Бірюка, Арсенія Яценюка і регіонала Олександра Єфремова. Проголосували, звичайно, за провладний варіант. Хоча варіанти Яценюка та Єфремова були дуже схожі.

Останні скандальні положення Закону про вибори залишили без змін — це обов’язкова партійність мерів і заборона політичних блоків. БЮТ щодо цього трохи пообурювався, але особливо шуму не підіймав.

Насправді політики вже встигли адаптуватися до нового закону. Знайшли лазівки. Мери вже обзавелися необхідною партійністю. Блоки щосили зайнялися ребрендингом своїх політичних сил і вже вклали в цю справу чималі гроші.

У кулуарах Ради більше обговорювали інші питання: чи заарештують восени Турчинова і чи будуть у Києві вибори?

Колишній віце-прем’єр-міністр, права рука Тимошенко Олександр Турчинов учора явив себе народові. Мовляв, ніде не ховаюся, репресій не боюся.

— Ви бачите, скільки людей уже кинули до в’язниць, — звернувся він до парламентських журналістів. — Кримінальні справи проти опозиції, залякування або в’язниці — це останній аргумент влади, яка боїться своїх опонентів. І коли аргументи закінчуються, закінчується влада.

Регіонал Василь Грицак на Турчинова відреагував, як бик на червону ганчірку:

— Я б його вже зараз посадив. Можете записати це на диктофон.

— А за якою ж статтею?

— Як за якою? 364 і 365 (Зловживання владою або службовим положенням). Там статей багато може бути, — запевнив регіонал кореспондента «Дня».

Щодо ліквідації районних рад, то з цим питанням ситуація теж неоднозначна. Очікувалося, що це питання внесуть на порядок денний, але воно там так і не з’явилося.

За інформацією «Дня», щодо цього питання немає єдності в коаліції. Блок Литвина під брендом «Народної партії» уже розгорнув свою активну передвиборчу діяльність у Києві. Вже витрачені гроші, підготовлені агітматеріали... Сам Литвин ще минулого тижня запевнив журналістів, що внести зміни до Закону про столицю до початку виборчої кампанії неможливо. (Щоправда, ми вже знаємо випадки, коли Володимир Михайлович каже одне, а його фракція потім голосує зовсім інакше).

Гризуть сумніви й комуністів. Вони порахували, що на тлі падіння рейтингів Партії регіонів, можуть і собі відітнути невеликий шматочок київського електорату.

Тривають дискусії і в самій Партії регіонів. Зрозуміло, що проводити вибори в Києві з рейтингом у 6% не зручно, але питання з райрадами вже набуло національного масштабу. І це теж може стати певним запобіжником.

З іншого боку, навіть деякі бютівці, відкинувши політичний аспект, визнають, що райради — це анахронізм.

— У Львові було п’ять районних рад. Близько десяти років тому вирішили провести експеримент і їх ліквідували. Місто нормально працює і розвивається, — зауважив «Дню» співбесідник із БЮТ у режимі play off.

Одним словом, будуть вибори в Києві чи ні — питання поки що відкрите. Втім, таким воно буде зовсім не довго. Вже на наступному сесійному тижні парламент запрацює в звичайному режимі. Якщо до 11 вересня (початок виборчої кампанії) не буде ніякого рішення, значить, кияни теж підуть на вибори. А питання з райрадами буде відкладене до кращих часів.

 

Продовження теми на стор. ТЕМА «Дня»
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати