Електорат, шикуйсь!
Міністерство оборони зацікавлене в тому, щоб після виборів до Верховної Ради у крісла народних депутатів сіло якомога більше депутатів-військових. «Хотілося, щоб у парламенті працювали люди, які не на словах, а на ділі знають проблеми Збройних сил. Це мають бути люди з досвідом роботи в різних ланках військового управління, здатні відстояти інтереси людей у погонах», - заявив кореспондентові «Дня» начальник Головного управління виховної роботи МОУ генерал Володимир Ситник.
У нинішньому складі парламенту - 27 депутатів-військових. Проте, за словами генерала, «на сьогоднішній день, якщо говорити відверто, у Верховній Раді далеко не завжди знаходять підтримку пропозиції, скеровані на посилення соціального захисту військовослужбовців. Навпаки, час від часу йдеться про збільшення термінів виходу на пенсію, обмеження пенсійних виплат, скасування пільг. А це лише підриває авторитет Збройних сил».
Якщо Міноборони справді серйозно вирішить сформувати у парламенті своє лобі, то відповідні можливості для цього є вже сьогодні. Адже військові частини поки що є так званими закритими виборчими дільницями, на яких голосують лише військовослужбовці та члени їхніх родин. Але генерал Володимир Митник визнав, що за результатами соціологічних опитувань 70 відсотків офіцерів, прапорщиків та солдатів не бажають зберегти систему закритих виборчих дільниць. «Ці пропозиції ми відправили до Верховної Ради, яка має розглянути це питання», - сказав В. Ситник. Те, що верхівка Міноборони також не хоче мати справу із закритими виборчими дільницями у військових частинах, можна пояснити лише одним - бажанням завчасно позбутись речей, які можуть стати досить небезпечними у виборчих баталіях. Згадаймо про долю екс-міністра оборони Віталія Радецького, який поплатився посадою за невміння впоратися з виборчою кампанією та реально оцінити симпатії військового електорату.
Генерал Ситник уникнув відповіді на питання, партії якого спрямування - правого, лівого чи центристського - підтримкою виборців у погонах. Але, за словами начальника ГУВР, 70 відсотків військовослужбовців незадоволені своїм матеріальним та соціальним становищем. Поки що лише представники комуністів та ультра-націоналістів неодноразово обіцяли швидко поліпшити життя людям у погонах.