Естафета «живих історій»
У Житомирському державному університеті з успіхом пройшов «День «Дня»Минулу п’ятницю «День» провів у Житомирському державному університеті ім. Івана Франка. Тут відкрилася Фотовиставка «Дня»-2009, яка триватиме в Житомирі до 11 січня, а також було проведено книжкову конференцію «Формування історичної пам’яті молоді» за участю студентів та викладачів, проректорів, ректора Петра Сауха та головного редактора газети «День» Лариси Івшиної.
Фотовиставка газети до Житомира приїхала вдруге. Вперше житомиряни бачили її далекого 2001 року. А з «Бібліотекою газети «День» житомиряни взагалі знайомі тільки заочно — хтось читав книги, хтось про них тільки чув, проте повноцінної презентації «Бібліотеки» тут ще не було. Таку несправедливість, тим більше в місті, що знаходиться всього за 140 км від Києва, вирішив виправити ректор Житомирського державного університету Петро Саух, запросивши «День» у гості. «Знаю, що «День» на Житомирщині стає все популярнішим, а в нашому університеті не тільки українською, а й англійською мовами.
Тому для нашого міста «День «Дня» — це справді велика подія, на яку всі давно чекали», — сказав Петро Юрійович, відкриваючи Фотовиставку.
Важливо, що Житомир підхопив естафету, яку започаткував читач «Дня» з Чернігова Валерій Коваль, — «Подарунок рідній школі». Директор місцевого підприємства «Проспект» Михайло Пухтаєвич подарував річну передплату на «День» трьом житомирським школам, а також комплекти книг з Бібліотеки газети. Долучилися до акції й випускники 2002 року Житомирського обласного педагогічного ліцею. Директору та вчителям історії свого рідного ліцею вони вручили книги Бібліотеки «Дня». Як виявилося, цей подарунок і теплі слова на адресу своїх вчителів були ще більш доречними в цей день, оскільки свій день народження в п’ятницю святкувала вчителька історії педагогічного ліцею Наталія Преснякова.
Таких доречних деталей під час «Дня «Дня» в Житомирі було чимало. Всі вони склалися в чудові враження одне від одного — у нас від житомирян, а у них, судячи з їхніх вражень, від нас. Книжкова конференція, що тривала майже три години, перетворилася на глибоку дискусію навколо світоглядних проблем. Природно, за місяць до виборів президента запитання до головного редактора торкалися і виборчої тематики. Проте приємно, що питання вибору житомиряни розглядають в значно ширшому контексті, ніж просто вибір між конкретними прізвищами. На конференції йшлося про те, що історія України почалася не з Майдану, і коріння наших проблем значно глибше. А ще — про «95-й квартал» і питання смаку та стилю, про свободу слова та «свободу поговорити», про великого Джеймса Мейса та його завжди актуальну «Повість про двох журналістів». У Житомирі несподівано знайшла своє наступне продовження й історія, яку наші постійні читачі знають під «кодовою» назвою «Список Анни».
«День» і його проекти — «Бібліотека» та Фотовиставка, як правило, їдуть туди, де їх хочуть бачити, де вони можуть бути каталізатором нового процесу. Тому нам приємно ближче познайомитися з університетом, в якому докладають багато зусиль для формування високого запиту молоді на інтелектуальне та цікаве», — сказала головний редактор «Дня» Лариса Івшина. Важливо, що Житомирський державний університет ім. Івана Франка став для нас ще одним із тих українських острівків, між якими ми намагаємося прокласти «живі» мости.
Про все це детально, а також про враження та думки учасників «Дня газети «День» в Житомирі ми обіцяємо вам розповісти в п’ятничному номері.