Перейти до основного вмісту

Феномен Iрини Прохорової

15 лютого, 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

«Досить було зовсім невеликого ворушіння політичного болота — і країна тут же дізналася ім’я ще однієї гідної людини — Ірини Прохорової». Так відреагував відомий російський економіст Андрій Ілларіонов на передвиборчі теледебати навіть не самих кандидатів на пост президента Росії Володимира Путіна та Михайла Прохорова, а їхніх представників — Нікіти Міхалкова та Ірини Прохорової (відео можна подивитися на сайті www.grani.ru).

Якщо Нікіта Міхалков — особа вельми популярна (хоча його популярність, м’яко кажучи, не завжди позитивна), то навряд чи до вчорашнього дня це слово було застосовне щодо Ірини Прохорової, філолога, видавця «Нового литературного обозрения», рідної сестри Михайла Прохорова. Але цей ефір розставив все на свої місця. Всупереч природі підцензурного телебачення, Ірина, спокійна, урівноважена, з багатою аргументацією, просто обеззброїла й поклала на лопатки «великого» Міхалкова. Аж до того, що йому довелося визнати свою поразку.

Але річ тут навіть не в Міхалкові. Його карикатурний образ давно став об’єктом кепкувань і відвертих знущань. Заслуга цього ефіру полягає в тому, що він показав альтернативу чиновницькому затхлому середовищу, довів, що ця альтернатива існує й що «болоту» час починати її побоюватися. Адже на тлі цієї нової енергії образ Міхалкова та іже подібних 499 здався ще нестерпнішим і просто відсталим. Нічого дивного, що Ірина Прохорова просто висадила Інтернет. Публіцист Андрій Піонтковський пише: «Ви знаєте, я просто закохався в Ірину Прохорову: розумна, приваблива, жива, з прекрасною реакцією жінка. Вона ось зараз просто розмазує цього демагога, який почав негайно трясти своїм казенним православ’ям і докоряти Прохорову в тому, що він не знайшов дороги до Бога, і подібним, лізти в його особисте життя... Гадаю, родина Прохорових зробила дуже велику помилку: на пост президента потрібно було висувати не Михайла, а Ірину».

Чому цей сюжет важливий для України? Бо й у нас є «розумні, привабливі та з прекрасною реакцією». І саме вони насправді гідні бути ньюсмейкерами №1. Але є проблема. І, мабуть, на українському телебаченні це розуміють: випустіть в ефір гідних людей — і від і без того дрібних фігур політиків залишиться один пил. Адже хтось має переломити цю інерцію деградації.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати