Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Газовий свищ» уже втягує перших заручникiв

12 жовтня, 00:00

10 жовтня почалися масові відключення електроенергії у селах Дунаєвецького, Кам’янець-Подільського, Новоушицького, Хмельницького та інших районів Хмельницької області.

Як повідомив кореспондентові «Дня» Михайлу Василевському прес- секретар АТ ЕК «Хмельницькобленерго» Михайло Цимбалюк , в області вживаються заходи для обмеження споживання електроенергії. До цього спричинила гостра ситуація в енергосистемах країни — частота струму впала до критичної межі. Отож відбуваються неконтрольовані процеси. Це, продовжив Михайло Цимбалюк, сталося тому, що зменшилася подача природного газу на теплові електростанції. Відключення прогнозуються і надалі.

Оперативний черговий Хмельницького обласного управління з надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення Володимир АТАНОВ сказав: «Поки що не доповідали про якісь прикрі пригоди через відключення електроенергії. Однак 10 жовтня на Хмельницькій атомній електростанції експлуатаційники виявили свищ у трубопроводі другого контуру турбінного відділення. Планується зупинити єдиний енергоблок, щоб зробити ремонт. Та ще не одержали на те дозвіл із Києва». Бо ж як зупинити, коли й без того частота струму зменшилася до критичної межі?

Лідери блоку правоцентристських партій Дніпропетровщини (НРУ, КУН, ПРП) звернулися до прокурора області Володимира Шуби з відкритим листом, в якому зажадали притягнути до відповідальності керівництво ВАТ «Дніпрогаз» за масове відключення житлових будинків від природного газу. В листі стверджується, що дії газових служб міста, які розгорнули боротьбу зi споживачами-боржниками, часто «супроводжуються грубими порушеннями чинного законодавства». А саме — відключаючи газ, працівники цієї служби ніби не пред’являють службових посвідчень і документiв, які підтверджують законність їхніх дій, не звертають уваги на те, що багатьом городянам не виплачують вчасно зарплату і допомоги, практикують «колективне» відключення багатоквартирних будинків, де проживають і ті, хто за газ платить справно. Усе це, на думку авторів листа, порушує конституційні права громадян і суперечить ряду законів та нормативних актів, прийнятих Верховною Радою, а за великим рахунком, є «правовим безчинством».

Коментуючи на прес-конференції свою ініціативу, «партійці» повідомили, що вже неодноразово зверталися з приводу порушень до органів місцевої влади, однак там на дії газівників не тільки «дивляться крізь пальці», але навіть із задоволенням констатують, що рівень платежів за газ останнім часом зріс.

На думку представника НРУ Вадима Денисенка, така позиція чиновників підриває довіру до держави і провокує народ на не правові дії у відповідь. Враховуючи ситуацію, що склалася, автори листа не бачать іншого виходу як звернутися до прокуратури, примусити її вжити заходів і таким чином створити юридичний прецедент, виходячи з якого потім можна зменшити запал «Дніпрогазу» та інших комунальників!

Офіційна реакція дніпропетровської прокуратури на такий «хитромудрий» крок політичних партій поки невідома. Однак під час бесіди з кореспондентом «Дня», заступник прокурора міста Валерій Тертишний відмітив, що ситуація, яка склалася внаслідок боротьби з боржниками, вельми незвична. «Дніпрогаз» у своїх діях посилається на постанову Кабміну України від 28 листопада 1999 року про необхідність своєчасної оплати за спожиті послуги. У той же час існує ряд документів, що захищають права споживачів. Проте зампрокурора погодився, що через колективне відключення цілком необгрунтовано страждають невинні люди. Але на цей випадок є суд, хоч розгляд позовів там може затягнутися до весни.

Тим часом дніпропетровська преса жваво обговорює незвичайний інцидент, що трапився біля багатоквартирного будинку №2 по вул. Корнійчука. Обурені «колективним» відключенням місцеві жителі захопили там у «заручники» майстра ділянки, якого разом із слюсарями застали біля газового крана. Газівника під «білі руки» провели в одну з квартир і утримували там декілька годин, доки його колеги не погодилися відступитися.

ДО РЕЧІ

Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ) підвищила тарифи на постачання газу споживачам у 19 регіонах України та знизила їх у Чернігові.

Згідно з постановою НКРЕ від 28 вересня новий тариф на постачання газу споживачам з урахуванням ПДВ, зокрема, для ВАТ «Дніпрогаз» становив 8,83 грн. за 1 тис. кубометрів (на 102% більше в порівнянні з встановленим у березні поточного року); для ВАТ «Донецькоблгаз» — 9,22 грн. за 1 тис. кубометрів (на 111% більше), для ВАТ «Маріупольгаз» — 5,7 грн. за 1 тис. кубометрів (на 93% більше), для ВАТ «Київоблгаз» — 5,64 грн. за 1 тис. кубометрів (на 55% більше), для ВАТ «Луганськоблгаз» — 9,48 грн. за 1 тис. кубометрів (в 2,5 разу більше), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати