Перейти до основного вмісту

«Газпром» і ЄС пiдписали протокол...

20 жовтня, 00:00

Рем Вяхірєв, голова правління РАТ «Газпром», який зараз фактично стає «газовим підрозділом» адміністрації президента Росії, давно заявляв про необхідність збудувати газопровід в обхід України. У такому проекті дуже зацікавлений Європейський Союз, країни якого таким чином хотіли б зменшити залежність від нестабільних поставок газу з країн-членів ОПЕК, і готові викласти кошти на його будівництво. Довжина газопроводу, який планується провести через Білорусь, Польщу та Словаччину, становитиме 600 кілометрів, проектна вартість $2 млрд. Через цей газопровід Росія буде постачати 60 млрд. кубічних метрів газу у Західну Європу додатково до сьогоднішніх поставок у 125 млрд. кубометрів. Про це заявив Інтрефаксу прес- секретар голови «Газпрому» Дмитро Данкін. За його словами, вже розроблено техніко-економічне обгрунтування проекту будівництва цієї гілки, яку планується завершити за два роки. Але для початку робіт необхідно отримати офіційну згоду з боку Польщі та Словаччини.

Російська газета «Сегодня» стверджує, що принципову згоду офіційних властей Варшави і Братіслави на будівництво «Антиукраїнської гілки» вже отримано. Ще раніше із розумінням щодо пропозиції Росії збудувати газопровід в обхід України поставився і Європейський Союз. Росія звинувачує Україну в несанкціонованому відборі газу, який, за даними «Газпрому», цього року сягнув 15 млрд. кубометрів. У Росії вже не вірять, а можливо, й не хочуть вірити у те, що Київ виправиться.

Варшава і Братислава не зробили жодних коментарів з приводу позавчорашньої заяви «Газпрома». Речник польського уряду Кшиштоф Люфт сказав «Газеті Виборчій», що консультацій з урядом з питання створення концерну не проводилося. А міністр економіки Польщі Януш Штайнхофф дізнався про цей проект із преси. «Ми хотіли б, щоб з нашою країною — кандидатом на членство в ЄС — поводилися як із партнером», — поскаржився він у журналi «Впрост». «Жеч Посполіта» зазначила з цього приводу, що справдилися припущення, що ЄС вирішуватиме свої проблеми, не переймаючися ні політичними інтересами України, ні Польщі, яка є її стратегічним партнером. На думку газети, гіркий урок полягає в тому, що Польща не відстояла свого становища, і навпаки, намагається додатково використати цю ситуацію. Тобто щоб газопровід пролягав якомога довшим маршрутом. Подібним чином мислять і урядовці Словаччини. Адже чим довший маршрут, тим більше коштів за транзит газу отримає країна. Тобто попри політичні заяви на адресу підтримки України схоже на те, що уряди цих країн не встоять перед таким «пряником». І це буде ще одним підтвердженням тези, що економічні інтереси є важливішими за стратегічне партнерство.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати