Перейти до основного вмісту

Гірники на вмовляння влади не піддаються

16 червня, 00:00

Визначити точну цифру заборгованості перед гірниками з усіх виплат вирішило Міністерство вугільної промисловості. Про це повідомив луганським журналістам на брифінгу заступник міністра Владислав Теличко, який прибув до Луганської області, щоб урегулювати ситуацію з шахтарськими акціями протесту.

На запитання кореспондента «Дня» — з яких джерел Мінвуглепром має намір взяти кошти для погашення своїх боргів перед гірниками — Владислав Теличко назвав три головних джерела: бюджетні кошти, кошти, отримані від реалізації вугілля, а також кредити й інвестиції. Власне, нічого нового замміністра не повідомив, більш того, його коментар мав трохи песимістичний відтінок. Що стосується бюджетних коштів, Теличко не утримався від критики Верховної Ради. Йому хотілося б, щоб до проблем вугільної промисловості парламентарії поставилися відповідальніше, переймаючись перспективою головної галузі країни.

Що стосується боргів уряду перед вугільною галуззю, то Владислав Теличко заявив, що всі заплановані виплати шахтарям по місяцях у зв'язку з ситуацією, що склалася, уряд проводить навіть iз випередженням графіка. «Уряд послідовно рухається до 100-процентної виплати поточної зарплати й до погашення поточних боргів по зарплаті. У нас є декілька варіантів механізму їхнього погашення, а все ж таки, шахтарі «Краснодонвугілля», розірвавши всі наші домовленості, починають рух на Київ», — умовляв лідерів шахтарських профспілок на колегії мінвуглепрому 11 червня перший віце-прем'єр-міністр Володимир Куратченко.

Однак гірники шахти «Таловська» ДХК «Краснодонвугілля», які ще 7 червня вирушили маршем на Київ, чомусь (напевно, досвід підказує, як треба ставитися до обіцянок уряду) на вмовляння не піддаються. Діалог між учасниками маршу й облдержадміністрацією будується на обговоренні економічного механізму, що однаково б влаштував і страйкуючих гірників, і, загалом, трудовий колектив шахти, і, зрозуміло, міністерство. Загальний знаменник поки що не знайдено. Учасники маршу своїх вимог не змінюють, наполягаючи на цілковитому погашенні заборгованості по зарплаті й регресним позовам.

У шахтарів спричиняє побоювання те, що стара лава вже вийшла з ладу, а нову 707-у, що має високу потужність, досі не обладнано новим комплексом. Це означає, що шахтарі на невизначений час залишаться без роботи. Владислав Теличко переконує страйкуючих, що запуск нової лави вже за 10 місяців зробить підприємство рентабельним і за рахунок коштів, що з'являться, можна погасити всю заборгованість. Але проблема й полягає в тому, що 6—8 млн. грн., необхідних для встановлення комплексу, поки що немає, й чекати біля моря погоди гірники вже втомилися.

ДО РЕЧI

96 гірників шахти «Золоте» ДХК «Краснодонвугілля», які понад місяць проводили підземний страйк, піднялися на поверхню, отримавши по 1000 гривень. Згідно з наказом директора шахти «Золоте», роботу підприємства припинено до 16 червня. У наказі наголошено, що в подальшому кожна акція протесту, яка загрожує життю людей та блокує роботу підприємства, вважатиметься аварійною, а матеріали у таких випадках передаватимуться на розслідування до правоохоронних органів, повідомляє УНІАН.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати