Гірники відкрили літературну вітальню
В одному з провідних вузів Дніпропетровська — Національному гірничому університеті — при Центрі культури української мови імені О. Гончара відкрилася літературна вітальня. Тут кожну першу середу поточного місяця студентська молодь спілкуватиметься з представниками творчої інтелігенції міста, області, а також інших регіонів України. У вітальні, за задумом її творців, зможуть зустрічатися різні покоління шанувальників художнього слова — поезії та прози, а початківці літератори,зокрема, й зі студентського середовища, отримають трибуну для своїх виступів. У певному сенсі відроджується стара й добра традиція спілкування поетів і письменників з читацькою аудиторією — так, як це було в 60-ті роки минулого століття, за часів хрущовської «відлиги».
Ініціаторами відкриття літературної вітальні стали директор Інституту гуманітарних проблем НГУ, професор Віктор Пушкін і голова обласної організації Національної спілки письменників України Леся Степовичка. За її словами, дружба дніпропетровських літераторів з Гірничим університетом, де, незважаючи на загальну технічну спрямованість навчального закладу, велика увага приділяється гуманітарній складовій вищої освіти, триває вже не перший рік. Ректор НГУ Геннадій Півняк уклав з письменницькою організацією договір про співпрацю, за яким ВНЗ надає підтримку у виданні поетичної бібліотечки літературного журналу «Січеслав». На базі Гірничого університету неодноразово проводилися творчі вечори й зустрічі з провідними майстрами художнього слова, що відвідували Дніпропетровськ. Крім того, гірники спільно з письменниками заснували три літературні премії — імені Валерія Підмогильного, Дмитра Кедріна та Івана Сокульського. Вручення останньої, названої на честь поета- дисидента, в’язня радянських таборів і одного з фундаторів Української гельсінської спілки, саме й було приурочене до відкриття літературної вітальні.
Лауреатом премії нинішнього року став дніпропетровський поет Юрій Кибець, який відзначив свій творчий ювілей виданням книжки під назвою «Провидець». Вірші з неї ювіляр читав студентам в аудиторії, де практично не було вільних місць. Крім того, в літературній вітальні звучали пісні, складені поетом в співдружності з дніпропетровськими композиторами. У ролі виконавця виступив полковник української армії Олексій Хорхота, який переконливо довів таким чином, що служіння й поклоніння музам не цураються й люди в погонах.