Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Глобалiзацiя терору

12 вересня, 00:00

У тому, що події, які відбулися у США — саме теракти, не сумнівається ніхто. Спочатку американські засоби масової інформації повідомляли, що відповідальність за це взяли на себе екстремістські палестинські організації. Однак пізніше Демократичний Фронт звільнення Палестини категорично спростував інформацію про свою причетність до терактів. Лідер Палестини Ясир Арафат виступив у прямому ефірі, сказавши, що відчуває жах з приводу того, що відбулося у США, і підкреслив, що Палестинська Автономія не бере на себе відповідальності за цю трагедію. «Терорист номер один» Усама бен Ладен, який під час останнього саміту Великої Вісімки у Генуї заявляв про можливість подібних терактів, також засудив те, що сталося, і заявив про свою непричетність. З аналогічною заявою виступили і представники ісламського руху «Хамас». Проте, як повідомило Сі-Ен-Ен у арабських кварталах американських міст панує радісне пожвавлення. Така ж атмосфера радості панувала у Палестинській автономії.

Наскільки стало відомо, два літаки, що спікірували у будівлю торгового центру в Нью-Йорку, — Боїнг-737 та Боїнг-747 належать компанії «American Airlines». На їх борту, за повідомленнями цієї авіакомпанії, знаходилося відповідно 64 і 81 пасажир. Всі чотири літаки було викраденно. Коли верстався номер, не було відомо, чи пов’язане падіння літака у Пітсбурзі з іншими терактами.

У Сполучених Штатах оголошено мобілізацію армії, винищувачі ВПС піднято у повітря, будь-яким іншим літакам заборонено знаходитися у небі над територією США. Коли верстався номер, у Вашингтоні, Нью-Йорку та Чикаго проводилася евакуація. Президент Буш назвав те, що трапилося, «національною трагедією».

ДО РЕЧI

Як повідомили ForUm’y в Міністерстві з надзвичайних ситуацій України, офіційних пропозицій від нашої країни щодо допомоги США у зв’язку з терактами ще не надходило. Проте співробітник міністерства не виключив такої можливості, повідомивши, що рятувальні служби України готові до виконання подібних завдань. Він, проте, зауважив, що служби з боротьби та ліквідації надзвичайних ситуацій у США розвинуті настільки добре, що в допомозі від інших країн вони навряд чи матимуть потребу. Проте Міністерство з надзвичайних ситуацій Росії заявило про свою готовність допомогти США.

Перший заступник голови Служби безпеки України, начальник антитерористичного центру генерал-полковник Юрій Землянський повідомив в інтерв’ю агентству Defence-Express, що в Україні вжито заходів щодо посилення режиму охорони за важливими об’єктами. З його слів, проводиться оперативна робота. У той же час на 18.10 вечора команд про приведення Протиповітряних сил України до стану підвищеної бойової готовності у зв’язку із серією терактів у США не надходило. Про це ForUm’у повідомило джерело в Міністерстві оборони. За словами джерела, Протиповітряні сили «постійно перебувають на бойовому чергуванні» у високій бойовій готовності, але команди привести сили протиповітряної оборони до стану підвищеної бойової готовності поки не було». Як повідомило НТВ, після вчорашньої серії терактів Росія заборонила польоти літаків цивільної авіації до США. Сили протиповітряної оборони Росії також приведені у стан підвищеної боєготовності.

Наталя ТРОФІМОВА, «День»
Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати