Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Хвороба бідних» не милує і багатих

Туберкульоз щодня вбиває тридцять осіб
23 жовтня, 00:00

«Супутник громадянської війни й убогості», як охрестили цю хворобу медики, сьогодні може стати «надбанням» кожного з нас, хто вдихає сперте повітря в громадському транспорті, купує продукти на базарі й п’є воду. Носіїв палички Коха сьогодні зареєстровано вже 624 тисячі, тобто 1,3% від чисельності населення. Порівняно з 1990 роком захворюваність на туберкульоз зросла на 80%, а смертність — на всі 110! Бурхливе зростання захворюваності сьогодні спостерігається... в дитсадках.

Природний імунітет людського організму, посилений обов’язковим багаторазовим щепленням, починаючи з триденного віку, сьогодні пасує перед численними штамами туберкульозу, що мутують, значна кількість яких потрапила в Україну «за допомогою» носіїв-іноземців з бідних країн Південно-Східної Азії, Латинської Америки й Африки. «Допомагає» епідемії й відсутність обов’язкового (в минулому — щорічного) медобстеження громадян, а також спад життєвого рівня та погіршення харчування останніх.

Активний курс лікування, що включає прийом протитуберкульозних препаратів, висококалорійне харчування, ізоляцію та кваліфікований догляд фахівців, за найскромнішими підрахунками, коштує 1000 гривень за місяць. А на державу надії немає: як повідомив нашу газету Юрій Фещенко, директор Інституту фтизіатрії й пульмонології імені Янковського АМН України, сьогодні немає державної програми боротьби з туберкульозом, основа якої — належне фінансове забезпечення. На думку Ю.Фещенка, 85% успіху боротьби з туберкульозом залежить від фінансування і лише 15% лежить на плечах медпрацівників. Офіційна статистика свідчить: 52% населення країни перебуває за межею бідності. Серед туберкульозників ця цифра перевищує 75%...

№203 23.10.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати