Кодекси та вибори
Такі перспективи нової сесії парламенту
«Основна проблема — це бюджет», — заявив «Дню» Роман Безсмертний. «Особливість ситуації полягатиме у тому, що бюджетний процес буде здійснюватися за новим кодексом, згідно з яким процедура його прийняття буде дещо інша. Фактично до першого липня треба буде прийняти бюджет уже в першому читанні. Таким чином виникне проблема з розглядом інших документів», — вважає Р. Безсмертний. «Є ще одна проблема — парламент вже не може надати чинності жодному документу, який стосується податків та пільг за ними. Фактично враховується тільки те, що було введено до 15 серпня. Так що, якщо щось і буде розглядатися, то воно набуде чинності у бюджеті-2003 року. Звідси питання Податкового кодексу, який без прийняття бюджету не буде мати моментальної дії», — пояснив він свою точку зору. Найважливішими завданнями Безсмертний вважає Цивільний, Митний та Земельні кодекси.
Як і Медведчук, Безсмертний вважає, що «депутатам цілком під силу подолати протиріччя у цих питаннях». «Всі розмови про формування бюджету-2002 на новому податковому законодавстві необгрунтовані», — заявив журналістам спікер ВР Іван Плющ. Спікер вважає, що незважаючи на це, Податковий кодекс треба прийняти восени, оскільки інакше «бюджетний процес так і не розпочнеться і тільки у цьому випадку бюджет-2003 буде на новій податковій базі».
«Існує усього два головних питання — питання бюджету та питання про вибори», — заявила «Дню» Наталя Вітренко. «Щодо останнього, то багато буде залежати від засідання комітету 5 вересня», — говорить лідер ПСПУ. Лідер Демсоюзу Олександр Волков повідомив, що Центральна виборча комісія направила у парламент документ, у якому висуває свої пропозиції щодо зміни чинного законодавства. Одночасно Волков відзначив, що самого законопроекту депутатам ще не роздали. Що ж до самого закону про вибори, то «його проходження у Верховній Раді буде дуже важким», повідомив він «Дню» одразу після закінчення координаційної ради. «Було очевидно, що єдності з цього питання немає. Керівники деяких партій використовуючи псевдорейтинги, вважають, що вони можуть пройти за списками. При цьому реальною ситуацією вони не володіють і погано себе почувають у мажоритарних округах, а тому вони і відстоюють систему 75% на 25%», — зазначає Волков. Щодо перенесення терміну виборів, то Волков висловився категорично проти такого розвитку подій, він вважає, що потрібної кількості голосів таке рішення в парламенті не набере. Спікер Іван Плющ вважає, що корекції вимагає не стільки перенесення виборів, скільки скорочення термінів передвиборної гонки. «Не варто розтягувати це на півроку, адже Верховній Раді буде важко працювати», — заявив він журналістам. Крім цього, Плющ заявив, що «має намір iти на вибори, але ще не вирішив яким чином». Якщо мажоритарні округи будуть великими, то «треба подивитися, може у якийсь список візьмуть», — поділився він своїми міркуваннями. Виходячи з наведеного висловлювання, можна зробити висновок, що домовитися депутатам з основних питань буде не дуже складно.