Перейти до основного вмісту

«Комітет-2005» готовий дати відповідь на «виклик часу»

23 листопада, 00:00

Джерела, що визначили розвиток всеукраїнської кризової симптоматики, дісталися нам у спадщину з часів СРСР. У першу чергу, йдеться про високий рівень енерго- і ресурсозатратності української промисловості. Зокрема, енерговитрати на одиницю виробленого ВВП в Україні у 5—6 разів вищі ніж у країнах Західної Європи. Такий рівень енерговитрат навіть за умов порівняно дешевої робочої сили не дозволяє українській продукції стати конкурентоздатною. За абсолютними показниками споживання газу Україна посідає 6 місце в світі (після США, Росії, Великої Британії, Німеччини і Канади), витрачаючи щорічно на його закупівлю близько $5 млрд.

З цього, за словами В. Медведчука, можна зробити два очевидних висновки. По-перше, засоби, котрі необхідні для структурної перебудови української економіки, вимушено витрачаються на закупівлю енергоресурсів (це складає близько 50% українського імпорту); по- друге, необхідне кардинальне оновлення найважливіших інфраструктур, і саме на цьому завданні повинно бути зосереджена увага представників державної влади. На жаль, вирішення поточних проблем (це зайвий раз підтверджує й закон про бюджет-2002) не дозволяє поки що зайнятися цими проблемами впритул, але у найближчі роки це завдання є актуальним і стратегічним.

Під час обговорення доповіді член «Комітету-2005», новий голова партії «Демсоюз» Володимир Горбулін звернув увагу на те, що Україна належить до найбільш техногенних країн у світі, а зношеність основних фондів в атомній енергетиці, металургії, теплоенергетиці, хімічній промисловості досягає 80—90%. Оцінюючи демографічну ситуацію в країні як кризову, керівник Інституту стратегічних досліджень Сергій Пирожков зауважив, що вона є найгіршою для України у ХХ столітті: хоча Україна зазнала за ці роки значних демографічних збитків (війни, репресії, голодомори), проте вони були короткостроковими, і нація мала достатній час, щоб відновити свою численність. Тепер, протягом 10-ти останніх років спостерігається плавна тенденція до депопуляції, констатував С. Пирожков.

Основне завдання «Комітету-2005», за словами В. Медведчука, полягає в тому, щоб допомогти структурам державної влади України, політичним силам, громадським організаціям вжити завчасних заходів для запобігання наслідків системної кризи, пік якої прогнозується вітчизняними вченими на 2005 рік. На наступні засідання комітету вчені пропонують винести питання інфраструктурної модернізації, проблеми ПЕКу, екології, фінансово-економічного забезпечення структурних перетворень, житлово-комунального господарства, Збройних сил України.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати