Коротко
Польський уряд ухвалив суперечливий законопроект, який передбачатиме амністію для польських громадян, що шпигували на користь чужеземних розвідувальних служб. За словами речника уряду Кшиштофа Люфта, мета цього білля зменшити шпигунську діяльність на території країни, яка нещодавно вступила до НАТО й вислала 9 російських дипломатів, звинувачених у шпигунстві. Щоб отримати амністію, поляки- агенти iноземних служб мають зізнатися в своїй діяльності, а також пообіцяти не співпрацювати із чужеземними розвідувальними службами. Ініціативу уряду може заблокувати президент Александр Квасьнєвський. За словами радника президента Йоланти Дереш, «президент вважає подібний законопроект аморальним».
Українці практикуватимуться в бундестазі
5 випускників українських вузів протягом 5 місяців проходитимуть практику в німецькому бундестазі в рамках програми «Міжнародна парламентська практика». В період з 1 вересня 2000 по середину лютого 2001 року практиканти зможуть ознайомитися з роботою німецького парламенту. Українські випускники працюватимуть в офісах депутатів бундестагу, а також відвідуватимуть заняття в Берлінському університеті імені Гумбольдта.
Азія стає центром відмивання грошей
Керівник Мiжнародного підрозділу по боротьбі із відмиванням грошей у Південно-Східній Азії Рік Мак-Донелл заявив, що цей нелегальний бізнес стрімко зростає в Азії. За його словами, кримінальні авторитети світового рівня дедалі більше використовують азійські традиційні підпільні банківські системи, щоб відмивати «доходи» від перемитництва наркотиків, шахрайства. Мак-Донелл стверджує, що послугами азійських мінял користувалися терористи. Загалом, за оцінками МВФ, обсяг брудних грошей становить від 2 до 5 відсотків світового Валового національного продукту, тобто трильйони доларів.
Випуск газети №:
№24, (2000)Рубрика
Панорама «Дня»