Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Панорама дня

11 грудня, 00:00

Олександр Мороз: Володимир Литвин має ходити в прокуратуру і давати свідчення

Олександр Мороз заявляє, що Володимир Литвин мусить давати свідчення у справі Гонгадзе, адже має безпосереднє відношення до вбивства журналіста. Про це екс-спікер, кандидат у президенти від Соцпартії сказав у Донецьку, коментуючи заяву Миколи Мельниченка, що Литвин був замовником убивства Гонгадзе, повідомляє Pravda.com.ua. Мороз зазначив, що для більшості громадян, які стежать за справою Гонгадзе, заяви Мельниченка про причетність Литвина до загибелі журналіста не новина, але Мельниченко вперше сказав про це публічно, з екранів телебачення. «Я бачу тільки один вихід: спікер Литвин має ходити в прокуратуру і давати свідчення, а не ухилятися», — сказав лідер СПУ, повідомляє прес-служба партії. «Литвин знає: його провина не в тому, що він очолював адміністрацію Кучми (на момент зникнення Гонгадзе), а в тому, що він має безпосереднє відношення до зникнення й убивства Гії Гонгадзе», — заявив Мороз, який восени 2000 року оприлюднив у Верховній Раді плівки Мельниченка. «Яке відношення (має Литвин до вбивства Гонгадзе) — це має визначити лише суд», — додав кандидат у президенти від СПУ.

Полтавчани видають власну енциклопедію

Полтавська область матиме унікальне дванадцятитомне видання, яке репрезентуватиме її культурне, духовне, історичне багатство та соціально-економічний потенціал краю. Нині такою енциклопедією може похвалитися не кожний регіон України. За сприяння обласної державної адміністрації та обласної ради до 2015 року заплановано випуск видання «Полтавіка — полтавська енциклопедія». Вона складатиметься із 12 розділів: «Природа», «Населення», «Суспільство», «Історія», «Господарство», «Освіта і наука», «Мова і література», «Народна культура», «Професійна культура», «Охорона здоров’я», «Військова справа» та «Релігія і церква». Першим побачив світ том «Релігія і церква». Його було презентовано у Полтаві. Нині у стадії доопрацювання перебувають ще два томи. Видавці сподіваються, що їх також буде надруковано за підтримки обласних органів влади. У томі «Релігія і церква» 800 сторінок, майже 4 000 статей, написаних 98 авторами, 1 100 ілюстрацій (40 сторінок при цьому займають кольорові ілюстрації). Серед авторів — відомі на Полтавщині й за її межами науковці, музейні працівники, архівісти, дослідники-краєзнавці: Віталій Ханко, Володимир Мокляк, Тарас Пустовіт, Олександр Єрмак, Людмила Розсоха та інші. Щоб дане видання побачило світ, багато зусиль доклав керівник Центру дослідження історії Полтавщини Олександр Білоусько. Презентуючи перший том, він, зокрема, сказав, що ця подія має велике культурне значення. Адже спільнота, яка може видрукувати енциклопедію, тим самим засвідчує високий рівень інтелектуального розвитку. Над виданням працював великий колектив однодумців, який по крихтах збирав матеріал, присвячений церкві та релігії. Голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Асадчев наголосив на тому, що відродження церкви, духовності — це відтворення великої історії України. Енциклопедію «Полтавіка...» Валерій Асадчев образно назвав «великим пам’ятником Полтавщині». За його словами, чимало держав не в змозі випустити подібну енциклопедію, оскільки не мають такого розмаїття багатства землі: культурного, історичного, релігійного, духовного, великих справ у реальному секторі, повідомляє Георгій ШИБАНОВ.

ФБР почало полювання на кіберзлочинців

Спецслужби США розширюють взаємодію з іноземними колегами у сфері боротьби з кіберзлочинністю. Як повідомила інформаційна агенція AP, Федеральне бюро розслідувань і Секретна служба США вже відкрили свої представництва, які спеціалізуються на боротьбі з кіберзлочинністю, або перебувають у процесі створення таких структур у Італії, Нідерландах, Румунії, Естонії і ще одній країні, назва якої не розкривається. Згідно з цими даними, в Нідерландах, Румунії та Естонії сформовано місії ФБР, які займаються боротьбою зі злочинністю в галузі високих технологій. В Естонії, окрім того, готується розпочати роботу відділення Секретної служби, яка в США не лише відповідає за охорону перших осіб держави та високопосадових зарубіжних гостей, але й бореться з фальшивомонетниками та кіберзлочинцями. У Римі Таємна служба створює цілую робочу групу, яка займатиметься лише кібербезпекою. Згідно з відомостями ФБР, у фінансовому році, який завершився у США 30 вересня 2008 р., ним було заведено приблизно 300 кримінальних справ за фактами транснаціональних кіберзлочинів.

Президент Європарламенту закликав українських лідерів до єдності

Президент Європарламенту Єжи Бузек закликав українську сторону зробили все можливе, аби гарантувати стабільність поставок газу до Європи. «Це дуже серйозний сигнал про здатність домовлятися; це було би для нас чималою допомогою. Тим більше, що Євросоюз хоче допомогти Україні з інвестиціями в газотранспортну систему», — заявив Бузек в інтерв’ю «Німецькій хвилі». «Також важливо, аби українські лідери досягли порозуміння і єдності в найважливіших справах, особливо в тих, які стосуються зближення з Європейським Союзом», — додав він. Президент Європарламенту погодився, що прізвище наступного президента України вплине на зближення з ЄС: «Особистість президента завжди відіграє певну роль у таких справах. Але ще важливішою є позиція пересічних українців — громадянського суспільства, неурядових організацій. Українці мають ще більше відкритися на Захід». Крім того, він відзначив, що за останні п’ять років Україна не досягла суттєвого поступу у наближенні до Євросоюзу. Бузок розповів, що незабаром збирається відвідати Україну, щоб напередодні президентських виборів зустрітися з політичними лідерами. «Нещодавно я зустрічався з головою Верховної Ради Литвином та Президентом Ющенком. Ми розмовляли про те, як не замикати Європейський Союз для східних сусідів. Але дуже багато залежить від майбутніх виборів в Україні: вони мають бути прозорими, справедливими і чесними», — відзначив Бузек.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати