Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Панорама дня

10 квітня, 00:00

Бездомних тварин захистять

У Рівному тривають громадські слухання, мета яких — вирішити проблему безпритульних тварин. До обговорення долучилися не лише екологи та представники громадських організацій з 25 регіонів, а й закордонні експерти. Захід такого масштабу відбувається вперше в Україні. Побудувати у місті муніципальний притулок для бездомних собак — цього прагнуть учасники громадських слухань. Під час проведення заходу вони мають на меті розробити програму створення такого притулку, де для тварин проводили б щеплення, підліковували. «На заходи, які відбуваються у рамках слухань, ми запросили не лише представників громадських організацій, які можуть поділитися досвідом вирішення проблеми безпритульних тварин. У засіданнях беруть участь і спеціалісти з екологічної прокуратури, а також житлово-комунальних підприємств, — коментує Руслана Захарчук, представник координаційної ради. — Разом із цими фахівцями хочемо розробити програму регулювання чисельності бездомних тварин гуманним способом», повідомляє Тетяна КУШНІРУК, Рівне.

Вихідні на Великдень, Першотравень і День Перемоги

Українці з нагоди Великодня і Дня Перемоги відпочиватимуть по три дні, на першотравневі свята — чотири. Як повідомляється на офіційному веб-порталі Міністерства праці та соціальної політики, відповідно до чинного законодавства, у квітні неробочим днем є Великдень, який цього року припадає на 19 квітня, у травні святковими днями є 1 і 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих та 9 травня — День Перемоги.

Враховуючи, що у випадках, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним, цей вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого, вихідний день у неділю 19 квітня переноситься на понеділок 20квітня, вихідний день у суботу 2 травня — на понеділок 4 травня, вихідний день у суботу 9 травня — на понеділок 11 травня. Таким чином, в Україні працівники, які працюють за графіком п’ятиденного робочого тижня з вихідними днями у суботу та неділю, на Великдень відпочиватимуть три дні (18, 19 і 20 квітня), на травневі свята чотири дні (1, 2, 3 і 4 травня) і потім через чотири робочі дні знову три вихідних (9, 10 та 11 травня).

Крім того, Мінпраці повідомляє, що в червні неробочим днем є 7 червня — Трійця та святковим днем 28 червня — День Конституції України. Вихідний день у неділю 7 червня переноситься на понеділок 8 червня і вихідний день у неділю 28 червня — на понеділок 29 червня. Відповідно до цього, у червні українці відпочиватимуть три дні на Трійцю (6, 7 і 8 червня) та три дні у зв’язку з святкуванням Дня Конституції (27, 28 і 29 червня).

У тому, що затримують зарплату, часто винні самі робітники

Прокуратура області почала роз’яснювати робітникам їхні права, адже роботодавці, прикриваючись кризою, почали навмисне затримувати людям зарплату. Так, одне вінницьке підприємство в січні отримало на свій рахунок 16 мільйонів гривень. Не виплативши заборговану зарплату сумою менше 90 тисяч грн., керівник купив автомобіль, офісні меблі, техніку, тощо. За фактом безпідставної невиплати зарплати до суду вже передано кримінальну справу. Аналогічну справу розслідують у Жмеринці. Там підприємство, отримавши більше 50 млн., не виплатило людям трохи більше ста тисяч грн. Має місце й ігнорування трудових прав найманих працівників. Це й робота без оформлення договорів, зарплата в «конвертах», не оплачування роботи в нічний та надурочний час. Працівники ж, довіряючи розповідям про тимчасові труднощі підприємств, не захищають свої права. Таким чином, органи прокуратури області вже цього року порушили 35 кримінальних справ щодо невиплати зарплати. Як повідомила Галина Підвербна, начальник відділу підтримання державного обвинувачення в судах прокуратури Вінницької області, в березні вступила в силу посилена відповідальність за безпідставну невиплату по зарплатах. «Мінімальний штраф за таке правопорушення збільшено в п’ять разів і становить нині 8,5 тис. грн. та позбавлення права обіймати певні посади», — повідомила Галина Підвербна. Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

Жіноче питання на виборах у Алжирі

Вчора в Алжирі відбулися президентські вибори. Одним із головних питань, що сьогодні стоять перед кандидатами в президенти, є права жінок. Алжирські жінки користуються меншими правами, ніж чоловіки, і більшість із них досі носять хіджаб, одяг, який покриває їх від голови до п’ят. Жіноче питання стало основним пунктом передвиборчої кампанії Луїзи Ханун — кандидата від Робочої партії та єдиної жінки, яка бореться за пост президента країни. Проте головним фаворитом нинішніх виборів вважається теперішній глава держави 72-річний Абдельазіз Бутефліка. За нього, за даними соціологічних опитувань, проголосує не менше 70% виборців. Бутефліка вже двічі перемагав у президентській гонці — 1999-го та 2004 року. Бутефліка виступає за продовження політики національного примирення, закликаючи войовничих ісламістів скласти зброю та долучитися до мирного життя на благо всіх алжирців. Бутефліка має п’ять суперників. Один із них — Алі Фаузі Ребаїн — звинуватив президента у придушенні свободи слова, оскільки в передвиборчій кампанії останнього були задіяні державні мас-медіа.

Грузинські опозиціонери вимагають відставки Саакашвілі

Учора в Грузії учасники масових акцій протесту вимагали відставки президента країни Михаїла Саакашвілі. На їхню думку, в країні порушуються демократичні принципи. Маніфестація була приурочена до 20-річчя розгону радянськими військами демонстрації в Тбілісі, що отримала назву «ніч саперних лопаток». На момент підготовки номера перед парламентом Грузії зібралося до 50—60 тис. громадян. Акцію з вимогою відставки президента відкрив колишній прихильник Саакашвілі, автор нового гімну країни Давид Маградзе. Учасники акції скандували «Михаїле, йди геть!» і «Хай живе Грузія без Саакашвілі».

Символом вчорашньої маніфестації опозиція обрала тюльпани: на початку прозвучала відома пісня про події 1989 року «Подаруємо один одному тюльпани». На проспекті Руставелі зібралися лідери опозиції Іраклій Аласанія, Ніно Бурджанадзе, Леван Гачечиладзе, Давид Гамкрелідзе, Давид Усупашвілі, Костянтин Гамсахурдіа, Коба Давіташвілі, Гога Хаїндрава, Джонді Багатурія, Саломе Зурабішвілі, Гугулі Маградзе, Зураб Ткемаладзе. «Мирний мітинг обов’язково дасть добрі плоди», — заявив лідер «Альянсу для Грузії» Іраклій Аласанія. За його словами, не треба випереджати події й говорити про те, що станеться, якщо влада не прийме адекватного рішення.

Американський капітан у руках піратів

Капітан звільненого американського контейнеровоза «Маєрськ Алабама» залишився в руках сомалійських піратів. AP із посиланням на члена команди судна Коліна Райта повідомляє: щойно екіпаж узяв контейнеровоз під свій контроль, пірати покинули судно за допомогою рятувальної шлюпки. Та при цьому в їхніх руках залишився капітан Річард Філіппс. Під час зіткнення з піратами екіпажу вдалося захопити одного з них у заручники. Однак після того, як моряки відпустили свого бранця, пірати не звільнили їхнього капітана. За капітана «Маєрськ Алабама» сомалійські пірати збираються отримати викуп. До місця інциденту направлено військові кораблі США. Напад на американський контейнеровоз «Маєрськ Алабама» став шостим за останній тиждень біля берегів Сомалі. У червні 2008 року Рада безпеки ООН одноголосно ухвалила резолюцію, що дозволяє іноземним військовим кораблям входити до територіальних вод Сомалі для боротьби з піратством.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати