Коротко / Панорама дня
Віктор Ющенко просить лідерів G7 надати Україні ПДЧ у грудні
Президент України Віктор Ющенко запевнив надзвичайних і повноважних послів країн «великої сімки» в Україні і представника Єврокомісії у тому, що ключові пріоритети національного розвитку у зв’язку з кризою не змінилися. Про це він заявив під час зустрічі з дипломатами, повідомила прес-служба глави держави. Українська сторона на дві третини проробила Угоду про асоціацію з ЄС, частиною якої стане створення зони вільної торгівлі, а також розраховує на прогрес у переговорах із Євросоюзом про поетапне скасування візового режиму для наших громадян. Ющенко підкреслив, що Україна продовжує рух у ключовому для інтересів національної безпеки напрямі повної інтеграції в організацію Північноатлантичного договору. Великі очікування на цьому зовнішньополітичному напрямі пов’язані із зустріччю міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, а також із самітом НАТО, що відбудеться наступного року. Президент акцентував на тому, що надзвичайно велике значення матиме рішення про формальний початок етапу підготовки до вступу в Альянс — приєднання до Плану дій щодо членства. «Я прошу передати лідерам ваших держав, керівникам урядів наше незмінне прагнення отримати в грудні цього року позитивне рішення, позитивний сигнал про приєднання України до Плану дій щодо членства», — зазначив Ющенко.
Систему соціальних виплат модернізують
В Україні започатковано проект модернізації системи соціальних виплат за допомогою проекту Європейського Союзу, повідомляє Укрінформ. Проект допомагатиме державним службовцям оцінити вплив реформ у сфері соціальної політики — зокрема, практики соціальних виплат та застосування коштів — на довготривалій основі, щоб охопити якомога більшу категорію бідних. Проект здійснюватиметься на території всієї України по кількох напрямках: збір та обробка інформації, моделювання та прогнозування, стратегічне бюджетування, навчання та підвищення кваліфікації фахівців. Триватиме два роки та фінансуватиметься за кошти ЄС обсягом у 3,4 млн. євро. Його виконавець — консорціум European Profiles S.A., а бенефіціаром проекту та партнером є відповідно Міністерство праці та соціальної політики України та Держкомстат, а також міністерства: фінансів, економіки та охорони здоров’я.
«Нам необхідно розробити сучасну модель та методологію для проектування бюджетних асигнувань на соціальні виплати, які базуватимуться на надійних статистичних даних отримувачів різних видів допомог», — наголосив заступник міністра праці та соціальної політики України Володимир Барабаш, додавши, що нинішня система соціального захисту не відповідає фінансовим можливостям держави. На думку керівника відділу технічної допомоги Представництва Європейської комісії в Україні Мартіна Шнідера, непомірні соціальні виплати з бюджету можуть справити негативний вплив на становлення фінансової стабільності в державі. Тому дуже важливо правильно оцінити розподіл цих виплат, особливо при існуванні неформального сектору економіки. «Впроваджуючи таку технічну допомогу, ЄС налаштований підтримувати вдосконалення вашої системи соціальних виплат», — зазначив Мартін Шнідер.
Десять учнів разом із завучем Хмельницької загальноосвітньої школи №27 потрапили до лікарні
Діагноз — отруєння сльозогінним газом. Пригода сталася 5 листопада близько 12-ї години. «До школи прийшов 25-річний чоловік і на черговій перерві зажадав від одного з десятикласників пояснень, чому той завдав тілесних ушкоджень його племінникам», — повідомила «Дню» інспектор відділу зв’язків із громадськістю управління МВС у Хмельницькій області Юлія Гринь. Незнайомець начебто шарпнув підлітка, за що тут-таки одержав удар рукою в обличчя. Зчинився галас, на який вибігли школярі, приєдналися до бійки — збили дорослого чоловіка з ніг, заходилися бити хто куди і чим. Захищаючись, той застосував балончик із сльозогінним газом — розмахував ним у різні боки... Троє учнів ще залишаються у реанімаційному відділенні дитячої міської лікарні. Решту відпустили додому... «З’ясувалося, що напередодні до десятикласника звернулася учениця дев’ятого класу. Начебто її образили однокласники-брати. Той, не відкладаючи справу в довгу шухляду, привселюдно «провчив» кулаками юних кривдників дев’ятикласниці. Ввечері побитим братам-дев’ятикласникам довелося давати пояснення батькам, звідки в них синці. Цю розмову почув дядько, який саме прийшов у гості до родичів. Він вирішив попередити десятикласника про можливі законні наслідки того побиття», — розповіла про передісторію масового отруєння школярів сльозогінним газом Юлія Гринь. Наразі вирішується питання про порушення кримінальної справи за ознаками статті 296 Кримінального кодексу України, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Пентагон здивований нерозумінням Росії
Пентагон не мінятиме своєї позиції щодо питань розміщення у Європі систем ПРО у зв’язку з заявами президента РФ Дмитра Медведєва про воєнну відповідь Росії. Про це вчора повідомив представник військового відомства США Брайан Уїтмен. Коментуючи заяву Медведєва, він сказав, що Москва «ніяк не хоче зрозуміти», що ці об’єкти не становитимуть загрози для Росії. Ракети-перехоплювачі, які планується розмістити у Польщі, «призначені для захисту наших європейських союзників, як і США, від ракетної загрози, що народжується з боку Близького Сходу». Адміністрація Буша, продовжив Уїтмен, доклала багатьох зусиль, щоб «спробувати зняти занепокоєння Росії». «І ніщо у відомостях, які надійшли з Москви, не змінить нашої позиції відносно прагнення співпрацювати з нашими європейськими партнерами (в реалізації планів ПРО)», — підкреслив представник Пентагона. Нагадаємо, що в посланні Федеральним зборам Росії Медведєв заявив, що у відповідь на американські ПРО Москва розмістить на території Калінінградської області ракетні комплекси Іскандер, а також вестиме радіолокаційне придушення систем ПРО США у Європі.
Малазійським депутатам прищеплюватимуть манери
Уряд Малайзії оголосив про початок кампанії, направленої на поліпшення поведінки депутатів у парламенті. Рішення про це було ухвалено у зв’язку з тим, що законодавці під час дебатів нерідко переходили на особистості. Представники влади повідомили, що введуть низку етичних правил для депутатів, і намагатимуться прищепити їм суворе дотримання парламентського етикету. Жителі Малайзії на початку року були шоковані першими телевізійними трансляціями дебатів у парламенті, під час яких законодавці, не соромлячись у висловах, ображали один одного. Провідний опозиційний політик Карпал Сінгх назвав свого політичного опонента з правлячої партії «єті» — гігантською людиноподібною мавпою. А той у відповідь обізвав Сінгха просто «великою мавпою». Двом депутатам минулого року було наказано вибачитися за грубі висловлювання в парламенті щодо менструального циклу однієї зі своїх колег.
У Бутані короновано наймолодшого у світі монарха
П’ятий король Бутану 28-річний Джігме Кхесар Намг’ял Вангчук коронований у цій гімалайській країні. Про це вчора повідомив департамент інформації та преси бутанського уряду. Джігме, батько якого — Джігме Сінг’є Вангчук — два роки тому передав трон своєму синові, наразі офіційно очолює наймолодшу демократію у світі. Перехід Бутану від абсолютної монархії до конституційної був ініційований Джігме Сінг’є Вангчуком три роки тому і завершився 2008 року всенародним обранням депутатів парламенту, які отримали широкі повноваження щодо формування уряду. Молодий король чекав коронації майже два роки, але сприятливий день настав лише сьогодні. Церемонія пройшла у Тронній залі столичного палацу, який із переходом до демократії з королівської резиденції було перетворено на будинок уряду. Четвертий, тепер уже колишній, король Бутану під удари гонга передав своєму синові корону. Потім королю вручили традиційний шарф, який має велике символічне значення. За кілька днів до цього в королівському палаці пройшла закрита для широкої публіки церемонія, під час якої молодий король був удостоєний титулу Друк-Г’ялпо, що в перекладі означає «Драконів Король».
ОБСЄ задоволена виборами в США
Спостерігачі від ОБСЄ визнали вибори президента США, що відбулися 4 листопада, демократичними й транспарентними. Як у звіті місії Бюро з демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ, загальні вибори, що відбулися в США, «продемонстрували невід’ємні принципи плюралістичної демократії», «характеризувалися транспарентністю і повагою до фундаментальних свобод та верховенства закону». Проте американській владі «потрібно продовжувати зусилля, направлені на збільшення довіри громадськості до процесу виборів». Місія приступила до роботи в США 10 жовтня, до неї увійшли представники 20 держав, у тому числі Росії, Казахстану та Грузії. 13 учасників місії працювали у Вашингтоні, ще 47 — на місцях. Єдині порушення, які відзначили міжнародні спостерігачі, були технічного характеру.
Випуск газети №:
№202, (2008)Рубрика
Панорама «Дня»