Перейти до основного вмісту

Коротко / Панорама дня

15 серпня, 00:00

РФ розцінила укази Ющенка про ЧФ як «антиросійський крок»

У Москві розцінюють підписання Президентом України Віктором Ющенком указів щодо Чорноморського флоту РФ як антиросійський крок, що суперечить духу і букві угод між двома країнами стосовно Чорноморському флоту і Договору про дружбу, співробітництво та партнерство. Про це зазначається в заяві МЗС РФ, текст якої розміщений на сайті російського зовнішньополітичного відомства. У МЗС нагадали, що «13 серпня українське керівництво пішло на новий серйозний антиросійський крок. Президент України В. Ющенко видав указ, що претендує на те, щоб в односторонньому порядку регулювати перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України». У МЗС зазначають, що «цей односторонній крок завдає ще одного удару переговорному процесу щодо проблематики Чорноморського флоту, а ширшому плані — всьому комплексу двосторонніх відносин». Раніше повідомлялося, що В. Ющенко затвердив своїм указом рішення Ради національної безпеки та оборони від 13 серпня «Питання перетину державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями (судами забезпечення) й літальними апаратами Чорноморського флоту Російської Федерації, що перебувають на території України».

Франція пропонує РБ ООН «мирний» план щодо Південної Осетії

Франція збирається попросити Раду безпеки ООН схвалити до кінця тижня план щодо ситуації в Південній Осетії, повідомляє AFP. Зі слів Яна Гролса, посла Бельгії — країни, головуючої в РБ ООН на даний момент, новий проект резолюції буде враховувати шість пунктів урегулювання конфлікту, вироблених в ході зустрічі президента РФ Дмитра Медведєва та президента Франції Ніколя Саркозі. Ці принципи передбачають: не використати силу, остаточно припинити всі військові дії, забезпечити вільний доступ до гуманітарної допомоги, ВР Грузії повинна повернутися в місця постійної дислокації, ВР РФ — вийти на лінію, яка передувала початку бойових дій. Шостий принцип — початок міжнародного обговорення питань майбутнього статусу Південної Осетії та Абхазії і шляхів забезпечення їхньої безпеки. Президент Грузії Михайло Саакашвілі погодився з основними положеннями документа, крім шостого, який стосується статусу невизнаних республік. Держсекретар США Кондолізза Райс також прибула у Францію для проведення консультацій щодо посередницьких зусиль для досягнення миру між Росією та Грузією. Із Парижа вона вирушить до Грузії, де проведе зустріч із президентом Михаїлом Саакашвілі.

Сирія та Ліван домовилися про встановлення дипвідносин

Президенти Сирії та Лівану Башар Асад та Мішель Сулейман домовилися про встановлення дипломатичних відносин між двома сусідніми країнами вперше за їх сучасну історію. Колишній головнокомандуючий ліванською армією, який зайняв пост президента країни після піврічної конфронтації між різними політичними силами Лівану, вперше приїхав у Дамаск із офіційним візитом як глава ліванської республіки. Результатом переговорів між президентами стала домовленість про встановлення дипломатичних відносин між двома країнами на рівні послів відповідно до статуту ООН та міжнародного законодавства. Незважаючи на те, що Сирія та Ліван здобули незалежність від Франції більше ніж 60 років тому, обмін посольствами між ними ніколи не проводився. Про їхню готовність це зробити було заявлено під час саміту глав держав та урядів Середземноморського регіону, що відбувся в липні в Парижі.

Україна завоювала перше Олімпійське «золото». Вітаємо!

Вчора збірна України з жіночої шаблі завоювала першу золоту медаль Пекіна.

Збірна України у складі Галини Пундик, Олени Хомрової, Ольги Жовнір і Ольги Харлан завоювала першу золоту медаль для своєї країни, перемігши з рахунком 45:44 збірну Китаю. Програючи в матчі 9 уколів, українки знайшли в собі сили і змінили хід фінальної битви. Вирішальний внесок у перемогу збірної України зробила 17-річна Ольга Харлан, яка практично сама ліквідувала відрив, а в останній сутичці взяла гору над досвідченою китайською спортсменкою. На шляху до фіналу українки перемогли сильних росіянок і американок.

«Бронза» Олімпіади дісталася команді США, яка в малому фіналі з рахунком 45:38 перемогла французьких шаблісток, повідомляє UaSport.net.

У Києві пройде IV Міжнародна книжкова виставка-ярмарок

18–21 серпня в Українському домі триватиме IV Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок. (Організатори заходу — Державний комітет телебачення та радіомовлення України). Вона приурочена до 17 річниці незалежності нашої країни. Її мета — представити якомога більше видань вітчизняних та зарубіжних видавців, популяризувати українську книжку на внутрішніх та зовнішніх книжкових ринках, поглибити співпрацю між видавництвами... У рамках цьогорічної виставки-ярмарку будуть проведені презентації книжок українських і зарубіжних видавництв, бібліографічні огляди, читацькі конференції, автограф-сесії, прес-конференції, круглі столи... Крім того, назвуть переможців Національного конкурсу «Краща книга України». До речі, наша газета також братиме участь, представивши книжки із серії «Бібліотека газети «День».

Херсонська влада запрошує всіх до пустелі

До 17-ої річниці незалежності України Херсонська обласна державна адміністрація організовує піший перехід через розташовану в області єдину в Європі піщану пустелю — Олешківські піски. Як повідомили УНІАН в Управлінні у справах преси і інформації Херсонської ОДА, перехід відбудеться 20 серпня поблизу міста Цюрупинськ, довжина дистанції — до 5 км. Обласна держадміністрація запрошує бажаючих у віці до 50 років взяти участь у цьому заході. Також у Херсонській області цього року планується відкрити новий туристичний маршрут — «Сафарі в пустелю Олешківські піски». Зараз триває робота з облаштування маршруту: визначено два оглядові майданчики для туристичних груп, проведено його маркірування, облаштовують під’їзні шляхи до пустелі. Новий маршрут проляже за 20 кілометрів від Херсона і за 75–80 кілометрів від курорту Скадовськ.

Олешківські піски офіційно визнані єдиною пустелею в Європі. Вони займають територію розміром 15 км на 20 км, яка оточена штучними лісами. Олешківські піски — найбільший піщаний масив у Європі, що має унікальний клімат, — визнали багато наукових інститутів. Також це одне з найбільших й унікальних родовищ кварцового піску

У Донецьку відкрито «школу майбутнього»

«Школу майбутнього на 2008–2014 рр.» днями було створено в Донецьку за підтримки міської ради, що вирішила поступово впроваджувати в шахтарській столиці педагогічні інновації, які зможуть стати своєрідним еталоном організації науково-освітнього процесу не лише в Донецькій області, але й у всій Україні загалом. Таке рішення було прийняте на черговій сесії Донецької міської ради, яка вирішила створити цілий освітній комплекс майбутнього. До його складу ввійшли дошкільні навчальні заклади № 401, № 404, загальноосвітня школа I–III ступенів № 61, дитячо-юнацька спортивна школа № 5 управління освіти міської ради та школа мистецтв № 3 управління культури й туризму міської ради. Всі ці навчальні заклади розташовані в Київському районі шахтарської столиці. Ініціатором створення експериментальної моделі новітньої навчальної установи є педагогічний колектив Донецької загальноосвітньої школи I–III ступенів № 61. Розроблений педагогами експеримент розрахований на період 2008–2014 років. Фінансування спеціальної програми здійснюватиметься за кошт субвенції з державного бюджету, а також коштів, передбачених у районному бюджеті, й інших джерел, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати