Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Панорама дня

20 квітня, 00:00

Володимир Шаповал більше не хоче працювати в КС

Володимир Шаповал заявляє, що піде у відставку з посади представника Президента України в Конституційному Суді після завершення розгляду справи за конституційним поданням 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України» від 2 квітня 2007 року № 264.

Про це Шаповал заявив учора в інтерв’ю журналістам під час перерви в засіданні КС, повідомляє «Главред». «Я можу вам сказати, що після цієї справи я звільнюся з посади представника Президента в КСУ», — сказав він.

Бучинська Богоматір повернеться у свій храм

Дві старовинні ікони і напрестольне Євангеліє, викрадені минулої зими зі Свято-Миколаївського храму, що у селі Бучин Любешівського району, були знайдені у лісі неподалік села Дольськ, що за кілька кілометрів від кордону з Білоруссю. Минулої осені і зими Волинь сколихнула ціла серія резонансних крадіжок з церков. Було, що однієї ночі грабували по кілька храмів. Одна з ікон, викрадених у Бучині, має свою історію, вважається чудотворною. Не менш шанована у людей й інша ікона — Миколи Чудотворця.

Вірогідно, що на слід знахідки працівників Служби безпеки навели зумисне. Адже відшукати так просто яму у лісі, куди у сумці вкинули раритетні речі, непросто. Наразі найцінніша ікона — Бучинської Богоматері, написана на полотні олійними фарбами вірогідно у XVIII столітті, перебуває на реставрації у Волинському музеї ікон. У рідний храм ікони повернуться на свято весняного Миколи (22 травня), яке відбудеться з традиційним хресним ходом, у якому беруть участь не лише мешканці Любешівського району, а й сусідніх Рівненщини та Білорусі.

На жаль, досі невідома доля ще однієї унікальної і чудотворної ікони Білостоцької Богоматері, образу давньогрецького письма XIV століття, та Євангелія XVIII століття. Їх викрадено з храму, який на цій грішній землі простояв понад півтисячі літ, про що газета «День» розказувала у матеріалі «Остання ніч «Богородиці», повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День».

«День» у Чернівцях

Вчора у Чернівецькому університеті імені Юрія Федьковича відбулася читацька конференція за матеріалами книг із бібліотеки газети «День»: «Україна Incognita», «Дві Русі», «Війни і мир», «День і вічність Джеймса Мейса», «Апокрифи Клари Гудзик», «Мої університети».

На зустріч із Ларисою Івшиною завітали викладачі, студенти-журналісти, студенти історичного факультету та факультету міжнародних відносин. Слід також зазначити, що в той же день в Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилася фотовиставка кращих фотографій за минулий рік щорічного конкурсу, який проводить газета «День».

Однією з визначальних подій стало те, що спеціальна комісія ЮНЕСКО розглядає рішення щодо визнання університету архітектурною пам’яткою організації. Нагадаємо, що Чернівецький університет входить до п’ятірки найстаріших класичних університетів України. Йому 130 років. Свого часу там була резиденція буковинських митрополитів.

ПАРЄ поставило на Конституційний Cуд України

Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про події в Україні, де сказано, що крапку в питанні дострокових виборів має поставити Конституційний Cуд. У документі сказано, існує «нагальна потреба» в прийнятті Конституційним Cудом рішення щодо конституційності указу президента від 2 квітня 2007 року. «Після прийняття це рішення має бути визнане як обов’язкове усіма учасниками», — сказано в резолюції. Водночас в резолюції сказано, що «як звичайні, так і дострокові вибори є легітимним демократичним інструментом для обрання та контролю народом влади, що діє від його імені». «Дострокові вибори є нормальною практикою в усіх демократичних державах Ради Європи і як такі можуть бути прийнятною основою для політичного компромісу», — також сказано в резолюції. Окремою поправкою ПАРЄ звинуватила вищих українських чиновників у невиконанні судових рішень. Перед підсумковим голосуванням доповідачка ПАРЄ Ханне Северінсен закликала всіх учасників кризи в Україні змиритися з рішенням Конституційного Суду. «Вирішувати це питання (українську кризу) повинні політики. Вони повинні слідувати Конституції і, звичайно, покладатися на рішення КС, який є верховним арбітром», — додала вона. Інша доповідачка ПАРЄ Рената Вольвенд зазначила, що «дострокові вибори не врегулюють кризу в Україні». Водночас вона додала, що нинішній склад парламенту не відображає волю виборців у 2006 році. «Потрібно щоб був установлений баланс сил і тому необхідно до кінця довести конституційну реформу», — закликала Вольвенд.

НАТО намагається переконати Москву в користі ПРО

США докладають зусиль до того, щоб розвіяти побоювання Росії щодо розміщення в Європі систем протиракетної оборони. Ця тема стала основною на вчорашніх переговорах у Брюсселі, в яких брали участь представники НАТО та Росії. Завдання американської делегації полягає в тому, щоб переконати не тільки представників Москви, але й європейських партнерів США з НАТО. Американці повинні пояснити європейцям, що існує насущна необхідність розміщення системи, яка спроможна забезпечити захист від потенційного нападу з боку Ірану й переконати Москву в тому, що ніякої загрози в її адресу нова система в собі не містить.

Торт для Папи

Папа Римський Бенедикт XVI отримує в подарунок до свого дня народження величезний торт від римських семінаристів. Це вже не перший торт-подарунок для Папи. Минулого року торт, прикрашений реалістичною копією фортепіано із шоколаду, понтифікові подарувала католицька організація «Опус Деї». Серед нинішніх презентів — величезний плюшевий ведмідь (якого презентували місцевому дитячому госпіталю) і 80 пляшок баварського пива з батьківщини від архієпископа Мюнхена. Примітно, що Папу Римського особисто поздоровив генсек ООН Пан Гі Мун, який мав півгодинну аудієнцію у Ватикані. Генсек вручив понтифіку кришталеву вазу з емблемою ООН, а у відповідь отримав медаль у декоративній рамці. Гість запросив Бенедикта XVI нанести візит у відповідь і відвідати штаб-квартиру ООН. Учора католицький світ відзначав другу річницю вступу Бенедикта XVI на посаду глави церкви.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати