Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / Панорама дня

16 березня, 00:00

Преференції за «творче лице»

Влада нашої столиці визначила 9 муніципальних театрів, які отримають преференції в 2007 році, повідомляє Інтерфакс-Україна, посилаючись на прес-службу Київміськадміністрації. У списку колективів Київський академічний театр ляльок, Київський міський театр ляльок, Київський академічний театр юного глядача на Липках, Київський академічний театр драми на Лівому березі Дніпра, Київський театр маріонеток, театри «Вільна сцена» і «Колесо», Київський академічний театр оперети і Майстерня мистецтв «Сузір'я». Як повідомив заступник голови міськадміністрації Віталій Журавський, на базі міського Театру маріонеток і театру «Вільна сцена» будуть створені експериментальні муніципальні театри. Вони отримають додатково по 150 тис. грн. на реалізацію творчих проектів. До речі, столична влада не припиняла фінансування інших муніципальних театрів, а просто відмовилася від колишньої схеми розподілу коштів порівну. «Суть міської і театральної реформи полягає в тому, що місто намагається запровадити конкретні показники і критерії для визначення об'єму фінансування тих або інших театрів. Цього року збільшили фінансування театрів до 37 млн. 587 тис. грн. (у 2006 році з бюджету театри отримали 34,6 млн. грн.,); але з цього року були введені категорії фінансування. Преференції отримали театри, які працюють із дитячою аудиторією, театри, в яких триває будівництво, і театри, які виконує соціально-творче замовлення, що відповідає інтересам міста, — говорить В. Журавський. — Цьогоріч мерія збільшила додаткове фінансування дев'яти театрiв, які мають власне творче лице, збирають повні глядацькі зали та отримують прибуток від своєї діяльності».

Суспільному телебаченню в Україні бути! До виборів

Керівники Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, Національної комісії із затвердження свободи слова при Президентові України, Державного комітету телебачення та радіомовлення й парламентського комітету з питань свободи слова та інформації підписали Декларацію про співробітництва з метою впровадження в Україні суспільного теле- та радіомовлення. Свої підписи під документом учора у Києві поставили голова Нацради телерадімовлення Віталій Шевченко, голова Нацкоміссії із встановлення свободи слова при Президентові України Тарас Петрів, голова Держкомтелерадіо Едуард Прутник і голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко. Мета підписаної декларації — розвиток в Україні плюралістичного й соціально-відповідального медіа-середовища й швидке перетворення державних телерадіоорганізацій на організації суспільного мовлення. Документом передбачено створення робочої групи із підготовки проекту пропозицій із перетворення державних телерадіоорганізацій на організації суспільного мовлення. Склад робочої групи буде сформований із представників відомств, які підписали Декларацію. Декларацією заплановано провести до 1 червня 2007 року спільне засідання даних відомств із метою обговорення та узгодження підготовлених робочою групою проектів і пропозицій, а також для ухвалення рішень про початок впровадження в Україні суспільного телерадіомовлення. Голова Держкомтелерадіо наголосив, що керівники відомств дійшли висновку, що зобов'язання із створення суспільного телебачення варто виконувати й ідея його створення є запитаною у суспільстві. Голова профільного парламентського комітету Андрій Шевченко звернув увагу на те, що у процесі створення суспільного мовлення з'являється державний підхід і національна ініціатива. «У результаті впровадження суспільного телебачення українці отримають теле- та радіоканали, які слугуватимуть узірцем для ринку, й що б не відбувалося на вулиці — вибори, революції або приватизації — це будуть канали, які завжди i за будь-яких обставин говоритимуть правду», — наголосив він, повідомляє Інтерфакс-Україна. Він також додав, що вважає за доцільне створення суспільного мовлення до чергових президентських виборів.

Ющенко поїхав у Данію

Учора розпочався дводенний офіційний візит Президента України Віктора Ющенка в Королівство Данія. Як повідомляє прес-служба глави держави, у ході візиту В. Ющенка заплановане підписання низки міжурядових угод. Угода між Кабінетом Міністрів і урядом Королівства Данія про спрощення оформлення віз передбачає встановлення безоплатного порядку оформлення віз окремим категоріям громадян України. Крім того, будуть підписані угоди про співробітництво в галузі енергетики, у галузі сільського господарства і харчовій промисловості, а також угода між торговельно-промисловими палатами України й Данії. Крім того, запланована зустріч В. Ющенка з представниками бізнес-кіл Данії та його виступ в Організації зовнішньої політики Королівства. Планується, що Президент виступить із деякими зовнішньополітичними ініціативами, що стосуються європейського вибору України.

Лорди проти реформи своєї палати

Палата лордів британського парламенту переважною більшістю голосів проголосувала проти її переведення на повністю виборну основу. За їх оцінкою, зміна нинішньої системи формування верхньої палати стала б великою історичною помилкою. Раніше Палата общин підтримала глибоке реформування британської парламентської системи шляхом переходу до повністю виборної системи. Нині частина членів Палати лордів призначається, а частина отримує місце у спадщину. Процедура узгодження рішення між двома палатами і його остаточне оформлення може затягтися на тривалий час. Три провідні британські партії — лейбористська, консервативна й ліберально-демократична — обіцяли виборцям провести реформу верхньої палати.

Солана пропонує українським політикам боротися за розвиток країни

Верховний представник Європейського Союзу з єдиної зовнішньої політики й політики безпеки Хав’єр Солана вважає, що українські політики повинні спрямувати всю свою енергію на розвиток країни, а не гаяти час на внутрішньополітичну боротьбу. «Це те, що я б хотів сказати й повторити знову й знову: Україна — дуже важлива країна, країна з прекрасним майбутнім, але потрібно вчитися хорошому керуванню», — сказав Х. Солана в Брюсселі в інтерв’ю українським журналістам.

Відповідаючи на запитання про можливі дострокові парламентські вибори в Україні, Х. Солана підкреслив, що не йому говорити, як має здійснюватися керування Україною. «Для мене — це допомогти Україні в досягненні мети, до якої прагне більшість людей в державі: мати стабільну країну — з політичною стабільністю, процвітаючу, яка наближається до Європейського Союзу. Я гадаю, що це те, чого хоче більшість у вашій країні. Якого типу уряд, яка коаліція, коли буде визначена дата виборів, — для мене це — другорядне. Це вирішувати вам, вирішувати громадянам вашої країни», — зауважив він. Водночас Верховний представник ЄС висловився за необхідність стабільного уряду, за «згуртовану політичну структуру, щоб з цією згуртованістю вони могли стояти перед обличчям реформ, які необхідні в економічній, політичній сферах, щоб вести країну вперед до цінностей і дій ЄС».

Поліція в Індії світитиметься й матиме приємний аромат

У легку форму, яка має квіткові й цитрусові аромати, переодягаються поліцейські індійського штату Гуджарат: влада сподівається, що так правоохоронці будуть менше пітніти й виділяти неприємні запахи. Все це покликано поліпшити імідж поліції в очах місцевого населення, яке влітку й без того страждає від спеки. У новій формі передбачена велика кількість «вентиляційних отворів», отже її дизайнери сподіваються, що для поліцейських їх витвір буде більш зручним. «Такий одяг допоможе позбутися запаху поту, — пояснює дизайнер. — У тканину «вбудовуватимуться» три аромати — жасмин, троянда і цитрус». У виробництві нової форми, за словами Сінгха, використовуватимуться новітні оптиковолоконні технології, завдяки яким одяг поліцейських не лише матиме приємний аромат, а й світитиметься вночі, щоб їх було видно здалеку. А ще, додає дизайнер, ця форма створена таким чином, щоб поліцейські із зайвою вагою виглядали стрункішими.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати