Коротко / Панорама дня
Росія не хоче ділити Керченську протоку
Посол України в Росії Володимир Єльченко (на фото) заявив, що на даний момент немає істотних зрушень з делімітації морського кордону в Азовському морі та Керченській протоці. Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», дипломат розповів, що Україна хоче, щоб морська прикордонна лінія була оформлена на основі міжреспубліканської адміністративній лінії кордону в колишньому СРСР. «Росію такий підхід не влаштовує. Вони кажуть, що адміністративний кордон існував на картах лише візуально, і цей поділ не мав під собою жодної юридичної основи», — зауважив Єльченко. Разом з тим, він сказав, що практичні роботи з демаркації україно-російського кордону почнуться 2011 року. Посол також додав, що наступного тижня відбудеться перше засідання спільної україно-російської демаркаційної комісії, яка створена відповідно до угоди про демаркацію. «Ця комісія включає фахівців у сфері демаркації і вже на практиці буде вирішувати всі існуючі питання», — зазначив Єльченко. Він також додав, що відповідні кошти на проведення демаркації будуть передбачені в проекті держбюджету України на 2011 рік. Крім того, посол заявив, що російська сторона поступово відновлює замовлення на ремонт військової техніки на підприємствах українського військово-промислового комплексу.
Меркель мігрантам — вчіть німецьку
Учора німецький канцлер Ангела Меркель відвідала курси німецької мови для матерів-мігранток у початковій школі в Гамбурзі. «Це природно, що ми заохочуємо тих, хто погано володіє німецькою, незалежно від віку, вивчати її», — сказала Меркель. Вона назвала вражаючим проектом підхід цієї школи, яка також займається і дошкільною освітою. Разом з тим, канцлер відзначила, що попереду ще багато роботи у плані інтеграції мігрантів у німецьке суспільство.
Польща ще не «перезавантажила» відносини з Росією
Президент Польщі Броніслав Коморовський заявив на зустрічі з президентом США Бараком Обамою у Вашингтоні, що його країна ще не «перезавантажила» відносини з Росією. «Коли ти живеш поряд із сусідом протягом тисячі років, неможливо одразу «перезавантажити» відносини одним натисненням кнопки. Ми не здатні повністю «перезавантажити» й стерти тисячу років нелегкої історії наших відносин з Росією», — наводить Reuters слова польського лідера. При цьому Коморовський зазначив, що у відносинах з Росією Польща діятиме за принципом російської приказки «довіряй, але перевіряй». За словами політика, його країна «робить істотний внесок у побудову нових відносин з Росією», проте «натискати на кнопку «перезавантаження» треба у фіналі цього процесу, а не на його початку». Коморовський додав, що, на його думку, Росія змінюється в кращий бік, проте у Варшаві хотіли б мати міцні гарантії своєї безпеки.
Євродепутат застерігає Україну
Голова делегації Європейського парламенту в Комітеті парламентської співпраці «ЄС-Україна» Павел КОВАЛЬ вважає, що Україні не слід бойкотувати церемонію нагородження Нобелівської премії миру китайському дисиденту, яка відбудеться сьогодні в Осло. «Такого роду крок не допоможе Україні, особливо в контексті недавніх звинувачень проти залякувань журналістів чи випадків з телеканалами TВi і TВ5. Для Києва було б кращим бути поруч з країнами Європейського Союзу, ніж на стороні Китаю, Росії та Ірану, де є очевидними порушення прав людини. Однак, я не думаю, що це значним чином вплине на відносини між ЄС та Україною, але одного дня це може бути використано проти України. Уряд повинен сприйняти це як даність наступного разу», — сказав він «Дню».
Буш за ратифікацію договіра про СНО
Екс-президент США республіканець Джордж Буш закликає Сенат ратифікувати договір з Росією про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО), підтриманий нинішнім президентом Сполучених Штатів Бараком Обамою. «Я закликаю [Сенат] якнайшвидше затвердити угоду», — говориться в заяві, поширеній представниками Буша. Барак Обама, у свою чергу, обіцяє, що договір буде затверджено сенаторами до різдвяних канікул. Прибічники нового російсько-американського договору про подальше скорочення стратегічних наступальних озброєнь уже зараз мають у Сенаті Конгресу США достатню для його ратифікації кількість голосів, повідомив журналістам прес-секретар Білого дому Роберт Гіббс. У той же час, помічник держсекретаря США з питань перевірки й дотримання угод щодо контролю над озброєннями Роуз Готтемюллер не виключила, що розгляд угоди може бути перенесено на наступний рік. А це, за її словами, може призвести до того, що процес затягнеться на довгі місяці. Барак Обама та російський президент Дмитро Медведєв підписали договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь на квітневому саміті в Празі. На початку грудня колишні держсекретарі США на прохання Обами звернулися до республіканців у Сенаті із закликом підтримати договір про СНО, який американський президент назвав «засадничим для національної безпеки США».
Випуск газети №:
№227, (2010)Рубрика
Панорама «Дня»