Кожному підприємству – по наглядачеві
Чи перетвориться система управління економікою на систему залежності від влади?
Учора Кабінет Міністрів розглядав питання про систему управління державними корпоративними правами. Напередодні Валерій Пустовойтенко заявив, що система управління вже готова і полягатиме в тому, що кожне підприємство отримає уповноваженого, «щоб ми знали, що на них твориться».
Як вказують експерти «Дня», це питання піднято в рамках розв'язання більш масштабної проблеми — підготовки адміністративної реформи, тобто реформи всього державного управління. Оскільки склалася загальна думка: чиновницький апарат Кабміну та міністерств не тільки не працює, а й примудряється псувати будь-які рішення.
Втім, ще два тижні тому, виступаючи на засіданні правління УСПП, прем'єр-міністр Валерій Пустовойтенко оприлюднив свої розбіжності з Держкомісією з адміністративної реформи. За його словами, цей проект уже давно лежить у нього в портфелі, але детально з ним ознайомитися немає часу, хоча прем'єру відомо, що в ньому пропонується ліквідувати базові міністерства (де заробляються гроші) і залишити ті, хто ці гроші проїдає. У цьому руслі йшла дискусія і на засіданні Кабміну минулого понеділка, де прем'єр, зокрема, запропонував перетворити на департамент Комітет з нагляду за охороною праці, а також підпорядкувати Мінюстиції Держкомнац і Держстрахнагляд, а Мінфіну — Нацагентство з питань розвитку та європейської інтеграції. При цьому В.Пустовойтенко виступив за збереження статусу Держмитниці і Держподаткової адміністрації, наголосивши на важливості цих структур. Відповідно до цих вказівок комісії доручено готувати відповідний указ Президента. Втім, глави відомств, які зливаються, виступили на Кабміні проти такого розуміння адмінреформи. Є заперечення і проти проекту системи управління корпоративними правами держави. На думку експертів, вона може перетворитися на систему підкупу лідерів політичних партій і місцевих еліт.