Куди податися молоді як не до військових лав
Можна багато і гарно говорити про майбутнє нації, запроваджувати "дні" і "тижні" молоді - факти свідчать своє - їй діватися нікуди. Підприємства банкрутують і зупиняються, професійно-технічні училища закриваються, вищі навчальні заклади роздержавлюються. То ж молодь і вирушає до лав збройних сил - священний обов'язок нарешті знайшов розуміння серед наших молодих співвітчизників.
Станом на 1 червня цього року статус безробітних отримали 162 тис. осіб віком до 28 років, що становить майже 32 відсотка загальної кількості безробітних, зареєстрованих в державних службах зайнятості. А якщо приплюсувати до цього 10 відсотків випускників одинадцятих класів і 2 відсотка випускників 9-х класів, котрі за словами міністра освіти України Михайла Згуровського, не працевлаштовані і ніде не навчаються, то ця цифра буде набагато вищою.
Як повідомив офіцер прес-служби Міністерства оборони України Дмитро Шкурко, "в цьому році проблем з планом весняного призову по Україні не було". Особливо успішно пройшов призов в тих областях, де за словами міністра праці України Микола Білоблоцького, склалася найскладніша ситуація із зайнятістю молоді. А це Львівська, Івано-Франківська, Київська області. Так, наприклад, за повідомленням журналіста Тараса ТКАЧУКА цього року серед прикарпатських призовників не було жодного, хто ухилився б від служби в армії. "Збройні сили України поповнили майже три тисячі новобранців Івано-Франківщини", - заявив на прес-конференції з нагоди завершення весняного призову військовий комісар Івано-Франківської області Володимир Полівода.
За словами представника прес-служби Міністерства оборони України Дмитра Шкурка, спостерігається підвищення інтересу до професійної військової служби. Росте конкурс у військових навчальних закладах - від 3 до 10 чоловік на місце. Найбільшою популярністю користуються Київський інститут сухопутних військ, військове відділення Київського державного університету, заклади зв'язку, мовні вузи. Це пояснюється не тільки скороченням кількості військових навчальних закладів (сьогодні в Україні є 2 військових університети, 8 інститутів, ряд військових факультетів при вузах), але і тим, що, всі офіцери на сьогодні працевлаштовуються. Та й затримки із заробітною платою у них не такі, як у бюджетників - майже 2-3 місяці залежно від області. Серед бажаючих "захищати" батьківщину зросло число жінок. Паралелі тут теж досить явні - жінки поповнюють лави безробітних з особливою швидкістю.