Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«ЛОТ» — за свободу слова,

або Що посієш, те й пожнеш
21 травня, 00:00

Однією з найпомітніших медіа- подій тижня стала ситуація навколо Луганської обласної телекомпанії (ЗАТ «ЛОТ»). Почалося з того, що керівництво ЗАТ «ЛОТ» отримало повідомлення від виконувача обов’язків генерального директора Луганської обласної державної телерадіокомпанії Олега Небольсина про те, що з 15 травня 2005 року ЛОДТРК припиняє всі юридичні відносини з ЗАТ «ЛОТ», у тому числі надання ефірного часу для програм виробництва ЗАТ.

Нагадаємо, що ЗАТ «ЛОТ» уперше вийшло в ефір на частоті ЛОДТРК 12 лютого 2004 року. Головою його став колишній прес-секретар губернатора Олександра Єфремова Родіон Мірошник. Створення акціонерного товариства на базі обласної державної ТРК підносилося як вимушений крок, продиктований слабким фінансуванням телекомпанії з боку держави. Коментуючи відкриття АТ, Родіон Мірошник зазначав, що ЗАТ «ЛОТ» виступить радше в ролі продакшн-студії обласного телебачення, не маючи ліцензії на мовлення.

Договори про спільну діяльність між ЛОДТРК і ЗАТ «ЛОТ» були укладені в лютому 2004 р. і діють до 31 грудня 2005 року.

ЛОДТРК має ліцензію на мовлення на обласному телеканалі 24 години на добу. Власних коштів ЛОДТРК вистачає лише на забезпечення чотирьох годин на добу. 10 годин на добу ефір займали програми, виготовлені й оплачені ЗАТ «ЛОТ». Ще 10 годин в ефірі ЛОДТРК вільні.

На думку голови Луганської облдержадміністрації Олексія Данилова, монополію мовлення ЗАТ «ЛОТ» на частоті ЛОДТРК слід прибрати. А на каналі дати можливість демонструвати свої програми всім продакшн-студіям і телекомпаніям Луганської області, які можуть надати якісний продукт. Олексій Данилов відкинув обвинувачення в політичному тиску та бажанні помститися за політичні погляди «не того кольору». За його словами, прайм-тайм віддали «ЛОТ» за вказівкою старого керівництва облдержадміністрації, тим паче, що директор «ЛОТ» Родіон Мірошник був керівником прес-служби екс-губернатора Олександра Єфремова. З погляду Олексія Данилова, це — неприйнятна ситуація.

Щодо долі журналістів, які працювали на «ЛОТ», голова облдержадміністрації припустив, що без роботи більшість із них не залишиться. Проте в луганській пресі промайнула чутка про те, що губернатор «розчищає ефір» під власний холдинг «Паралель-медіа».

У результаті колектив ЗАТ «ЛОТ» виступив із заявою про витiснення своїх програм з каналу ЛОДТРК. Вимушене залишення каналу співробітники «ЛОТ» розглядають як спробу нової влади задавити інакомислення, звалити вину за програш передвиборного штабу Ющенка в Луганській області, очолюваного нинішнім губернатором Олексієм Даниловим, на ЗМІ. «Ми вважаємо, що ці кроки та заходи, яких вживає регіональна влада, спрямовані на побудову безальтернативного інформаційного поля в регіоні, як першого кроку до тоталітарної системи... Ми залишаємо за собою право вдатися до різних форм протесту і захисту інтересів ЗАТ «ЛОТ» та його працівників. Ми вважаємо неприпустимою практику розподілу ЗМІ на два табори: «синьо-білих» й «помаранчевих», з огляду на те, що передвиборне протистояння завершилося виборами легітимного Президента України», — йшлося в заяві.

17 травня о 12.00 в Луганську, біля будівлі облдержадміністрації, пройшов Громадянський форум на захист свободи слова та демократії, організатором якого виступив колектив телекомпанії ЗАТ «ЛОТ». Крім того, як повідомляє Інтерфакс- Україна, колектив ЗАТ «ЛОТ» звернувся з позовною заявою до Господарського суду Луганської області з проханням зобов’язати ЛОДТРК негайно відновити трансляцію програм «ЛОТ», і надалі неухильно дотримуватися умов договору до закінчення терміну його дії. А ось український парламент 18 травня на черговому засіданні відмовився розглядати справу ЗАТ «ЛОТ».

Безумовно, свобода слова потрібна журналістам, як повітря. Проте від необхідності поважати закони та дотримуватися морально-етичних норм нікого не звільняли. А упереміж із продуктами творчого процесу борців за свободу слова ЗАТ «ЛОТ» на частоті держтелерадіокомпанії в ефір вийшли «брудні» ролики про розділення України на три сорти, про «дружину-американку», про шкідливий для здоров’я оранжевий колір, які розпалювали національну ворожнечу. Тобто в горезвісному розділенні України на три сорти та два кольори є й дещиця заслуг «ЛОТ»...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати