Мешканцям столичного села Пирогово набридло бути піддослідними кроликами

Й невипадково, можливості колись «закритої» технології із застосуванням термоударних графітів, розробленої концерном «Титан» спільно з російськими вченими, вирішено було продемонструвати саме в Пирогові. У випробуваннях «ноу-хау» брали участь голова Партії зелених України Віталій Кононов, президент концерну «Титан» Анатолій Левін, міністр охорони довкілля й ядерної безпеки Василь Шевчук, голова парламентського Комітету з питань екологічної політики Юрій Самойленко. Їм і довелося відповідати на цілий шквал справедливих обвинувачень пирогівців в «екологічному геноциді» й «експериментах на людях».
Пристрасті вгамувалися лише тоді, коли мешканці села побачили «дива». Спочатку за допомогою вуглецевої сполуки на основі розширеного графіту було очищено витікаючий із звалища фільтрат, а у воду для більшого ефекту запустили акваріумних рибок. Потім у невеликому басейні з поверхні води випробувачі «зібрали» масляні відходи, почистили «брудний» пісок і загасили у ванній пожежу.
— Технологію цю вже випробувано й прийнято до промислового виробництва, — сказав кореспонденту «Дня» президент концерну «Титан» Анатолій Левін. — Використовувати графітові фільтри можна на очисних спорудах, для ліквідації наслідків екологічних катастроф. Ну, а для Пирогова вони життєво необхідні.