Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Місячник опору «кріпосному праву»

15 травня, 00:00

Проте кияни спізнилися. Переплюнувши найкращі традиції брежнєвських часів, у Дніпропетровську Кучму висували вночі. Для цього довелося організувати акцію «Вибираємо нашого» в рамках фестивалю «Червона рута-99».

Явку було забезпечено в дусі часу — «добровільно-примусовими» методами. «Батогом» стала ледь чи не облікова явка студентів сусідніх вузів, а «пряником» — зірки української естради Олександр Пономарьов, гурт «Шао? Бао!» і всюдисущі «Кролики» — В.Данилець і В.Моїсеєнко, повідомляє кореспондент «Дня» Вадим РИЖКОВ .

І то «всенародне висунення» не пройшло без ускладнень. У найпатетичніші і найпафосніші моменти, коли представники влади починали вихваляти головного в країні начальника, терпіння студентів закінчувалося й вони починали скандувати «Музику!» Деякі студенти, розгулявшись, вигукували несподівані на такій тусовці пропозиції — «Пашу — в президенти!».

Після офіційної частини акції, коли начальство пішло на спочинок, молодь «відірвалася» за повною програмою. Так, на запитання з натовпу, чому на майках учасників акції написано «Л.Кучма», пересмішники з театру КВК ДДУ, під оглушливий регіт і оплески студентів, дотепно відповіли: «Тому, що народ так схуднув, що слово «Леонід» писати нікуди!»

У найкращих традиціях адміністративної системи пройшло висунення Л. Кучми у Вишгороді, повідомляє кореспондент «Дня» Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ . Заступник міського голови Григорій Загорний розповів, що напередодні райадміністрація провела «партгоспактив» і довела сільрадам рознарядку, взявши на себе оплату залу.

Правда, дещо перестаралися, замість 500 доставили аж 875 чоловік з усіх сіл. Тим часом у Законі «Про вибори Президента України» сказано, що збори з висунення кандидатів проводяться за місцем проживання виборців. «Місце проживання — це, ясна річ, село, селище, місто, але не район і не область», — роз'яснив заступник начальника юридичного управління Олексій Кравченко. Але чи знайдеться хоч один суд у країні, який набереться мужності підійти до виборчої кампанії Кучми з точки зору неупередженої законності?

Тим часом у Вишгороді звучали, здавалося б, назавжди забуті слова про робочу президію й риску під кандидатурами. Вище за межу, природно, виявився один Леонід Кучма. А з трибуни людей переконували у відсутності «іншої альтернативи». Але тут же повідомили, що вона все- таки є — дати Л. Кучмі завершити почате.

Тим часом у коридорі, де товпилися люди, звучали абсолютно інші висловлювання. Жінка в хусточці сказала: «За Кучму я не голосуватиму». «Кожен голосуватиме по-своєму», — говорить чоловік, котрий стоїть поруч. Пенсіонер із с. Хотянівки Олександр Шевченко обурився: «Яке голосування, коли пенсію 7 місяців не платять!?»

— То чому ж голосуєте, та так дружно (проти висунення Кучми проголосувало тільки троє)?

— А тому, що ми слов'яни, — втрутився сивий, але моложавий чоловік, співрозмовник О. Шевченка, — нас везуть — ми їдемо, нам велять — ми голосуємо! А потім на кухні обурюємося, чому так погано живемо, звинувачуючи в цьому незалежність, ринок і демократів. На таких зборах особливо відчувається, що в нашому народі страх відповідальності за результати свого голосування (а в результаті — і за долі свою і країни) переважає бажання жити по-людському. Але якщо не чинити опір цій рабській покірливості перед владою, прищепленій за 70 років радянського тоталітаризму, жити по-людському не будуть навіть і наші внуки. І якщо сьогодні комусь не бракує мужності виступити відкрито проти державної машини, можливо, хоч при таємному голосуванні він замислиться й використає свій шанс для відповідального вибору.

Нинішній глава держави у Львові вкотре вже заявив, що «головний мій суперник — економічна ситуація в Україні». Перемогу його «головного суперника» видно навіть неозброєним оком. І реально чинний Президент може перемогти, тільки використовуючи адміністративні важелі та при повному потуранні населення.

У Львові Кучма аргументував свій повторний похід на президентство тим, що не має морального права «кидати країну на півдороги». Проте країна може не витримати вдруге виконання морального обов'язку Кучми. Але це, як кажуть, «витрати виробництва», які не приймаються до уваги нинішньою президентською командою, зазначає ЦЖД. Як відреагував один із львівських студентів на врученні Кучмі диплома почесного доктора Львівського університету: «Тепер Україна має свого лiкаря. Гадаю, що він ще не раз поставить їй хороший клістир!».

ДО РЕЧІ

Незважаючи на всі старання ЦВК, захистити «президентський» підписний лист як американський долар, очевидно, не вдасться, але захистити його більше, ніж парламентський можливо. Але пан Рябець попередив, що все одно провокації та фальсифікації не виключені. Він підкреслив, що закон забороняє збирати підписи в організаціях, на підприємствах і у військових частинах. Хоч при бажанні «лазівку» можна відшукати і в положенні, що дозволяє особі, котра збирає підписи заповнити відповідні графи за тих, хто за станом здоров'я не може це зробити самостійно. Голова Центрвиборчкому заявив, що коли хоч один підпис виявиться «липовим», усі інші 999.999 будуть визнані недійсними. Цікаво, що в законі про вибори «проскочила» норма, що дозволяє «добрати» визнані недійсними підписи протягом 5 днів після завершення перевірки та протоколу ЦВК. Пан Рябець розповів, що вже «працюють комерційні структури, які формують банки даних виборців». Однак виборчий закон не передбачив механізмів покарання як для покупця, так і для продавця підписів. Нескладно передбачити, що найближчим часом ми станемо свідками того, як «грошові мішки» скуповуватимуть мішки з підписами.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати