Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Молодь — легка PR-здобич

19 липня, 00:00

Приблизно половина молодих людей стабільно «політикою не цікавиться». Решта поміж іншими різноманітними справами та інтересами прихитряється знайти місце ще й політичним перевагам. Причому ця половина досить динамічна і мобільна, оскільки кількість молодих прихильників тієї чи іншої ідеології постійно змінюється. Молодіжні партійні «гуртки за інтересами» нагадують з’єднані посудини, якими рухаються групки, групи і натовпи «політично стурбованих» молодих людей. Причому ця заклопотаність здебільшого має нетрадиційний характер і виявляється в підтримці «некласичних ідеологій». Більшість молоді вибирає «зелених» захисників природи як політичну нішу на українському політичному ландшафті. Отож порадійте і веселітеся трудівники на грунті політичного PR: молоде плем’я являє собою просто благодатний грунт для сприйняття ідей про те, що «пересічний» український «зелений» — це і є щирий, відданий, а, головне, безкорисливий охоронець вітчизняних надр, вод і лісів. А ще це свідчить про те, що молодь не вміє, не знає, не хоче (потрібне вставити) знайти різницю між тим, що їм «згодовують», і тим, що є насправді. Отож римейк «зеленого успіху» серед молоді має шанс. Іншим партіям є над чим задуматися... Михайло МІЩЕНКО, кандидат соціологічних наук, Інститут соціальних досліджень: — На початку цього року серед молоді спостерігалося значне зростання популярності прихильників національно-демократичної ідеології: в січні її підтримували 24% опитаних у віці 18—28 років. Це можна пояснити зростанням рівня політичної активності: було створено парламентську більшість, сформовано новий уряд. Потім розпочався спад цієї активності з одночасним падінням рівня довір’я серед молоді до виконавчої влади. Унаслідок цих процесів кількість прихильників націонал-демократів серед молоді зменшилася, в той час як кількість прихильників «зелених» збільшилася: в січні їх було всього 4%, а в травні — вже 11%. Тенденція до підтримки «зелених» серед молоді спостерігається протягом останніх 10 років. Під час виборів унаслідок поляризації між «лівими» і «правими» частина молоді схилилася до підтримки націонал-демократичних сил. А коли вибори закінчилися, молодь повернулася до традиційної підтримки «зелених».

Що стосується напряму, який намагається об’єднати ринкові принципи та ідею возз’єднанню з Росією, то його низька популярність зумовлена, скоріше, тим, що молодих людей відштовхує саме ідея возз’єднання. Як відомо, більшість молоді підтримує ідею незалежності України. Кількість прихильників анархістів стабільно тримається на рівні 1—2%. На більше можна сподіватися тільки в разі соціального катаклізму або подій, подібних заворушенням 1968 року в Європі. А ідеологія «зелених» гарна тим, що вона підходить для людей із різними ціннісними орієнтаціями, їхні лозунги привабливі для дуже широких шарів.

Популярність соціал-демократів, починаючи із січня, знизилася із 16% до 6%, тобто сталося те ж саме, що і з кількістю прихильників націонал-демократичної ідеології. Кількість прихильників соціалістичного напряму зменшилась у всіх вікових групах, з-поміж них і серед 14—28-річних. Цей процес збігається зі зниженням популярності КПУ. Причому тенденція зниження популярності лівих досить стабільна.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати