Москва зустріла Кучму урядовим скандалом
Найближчими днями резиденцією українського Президента буде московський Кремль: згідно із протоколом державних візитів до Російської Федерації керівник держави оселяється саме тут, у резиденції Бориса Єльцина. Сьогодні президенти Кучма та Єльцин мають підписати програму економічної співпраці, яка викликала так багато суперечок у Києві та неоднозначних коментарів у Москві.
Російська преса звертає увагу на гостру полеміку між українським Президентом та головою правління РАТ "Газпром" Ремом Вяхірєвим, що відбулася напередодні візиту. Спостерігачі насамперед роблять акцент на декларативності програми економічної співпраці, яку офіційно названо важливим документом двостороннього діалогу, і натякають, що цей документ "пов'язаний не стільки з економікою, скільки з політикою".
Візит розпочався не у найвдаліший для української делегації день: адже вранці розпочалося засідання російського уряду на якому Борис Єльцин повідомив про можливі відставки в уряді. Можна було легко побачити, як заклопотані хазяї вели бесіди між собою і перед, і після урочистої церемонії. Віктор Черномирдін з Євгеном Примаковим навіть залишились у Георгіївському залі, щоб продовжити дискусію, а Анатолій Чубайс з Борисом Нємцовим взагалі не прибули в Кремль. А от московський мер Юрій Лужков, днями скритикований українським МЗС за свої висловлювання в Севастополі, приїхав на церемонію зустрічі й навіть про щось спілкувався з Геннадієм Удовенком. Можна було також побачити, як тепло вітаються Леонід Данилович та Юрій Михайлович.
Закінчиться візит Президента України в Кемерові. У Кучми буде можливість порівняти умови життя російських та українських шахтарів і познайомитися з життям регіону, яким керує один з лідерів опозиції - Аман Тулєєв.
"Независимая газета" пропонує керівництву Росії "визначити для себе, хто все-таки є основним політичним контрагентом Росії в двосторонньому діалозі". На думку "НГ", "єдиною повністю адекватною цій ролі фігурою в даний момент є Леонід Кучма". "Але якщо його не буде переобрано, то довірчі відносини з його наступником будуватимуться надзвичайно важко. Тому вже зараз треба було б розпочати встановлювати контакти з представниками всіх політичних сил України, що реально претендують на владу", - переконана газета.
У статті також зазначається, що, якщо Москва і Київ "у черговий раз спробують відійти від обговорення реальних проблем, то нинішній державний візит стане справжньою невдачею російської зовнішньої політики", повідомляє УНІАН.
Випуск газети №:
№37, (1998)Рубрика
Панорама «Дня»