Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Ми не можемо зробити реформи за українців»

03 грудня, 00:00

Так заявив учора в Києвi Посол США в Україні Стівен Пайфер, виступаючи з промовою в Нацiональному університеті імені Тараса Шевченка. Американський посол вважає, що після президентських виборів в нашій країні та напередодні візиту Президента Кучми до Вашингтона настала вчасна нагода оцінити вiдносини між США та Україною.

Посол Пайфер, говорячи про українські вибори, нагадав, що американський уряд, як і спостерігачі ОБСЄ, був стурбований «деякими прикрими рисами кампанії». Водночас дипломат вiдзначив, що голосування і підрахунок голосів були «демократичним процесом».

Українсько-американські відносини пан Пайфер охарактеризував так: успіхи є, але «ми можемо досягти значно більшого». Для того ж, щоб стати повноправним членом Європи, «Україна має виглядати як Європа в економічному сенсі», — переконаний пан Пайфер.

Говорячи про прогрес у переході нашої країни від командної до ринкової економіки, посол США зазначив: «Україна має створити критичну масу реформ, необхідну для дійсних змін і досягнення міцного й постійного економічного зростання. Багато важливих економічних рішень було покладено цього року під сукно через президентські вибори». Нині ж дії президента Кучми та членів його нового уряду значною мірою обумовлять «або подальшу стагнацію в Україні, або її рішуче просування шляхом справжніх змін», вважає американський дипломат. Звісно, для цього необхідні інвестиції, які спричиняють економічне оздоровлення і рівень яких в Україні є дуже низьким. Іншою проблемою посол Пайфер назвав адміністративну реформу. За його словами, «уряд, який має 85 міністерств, державних комітетів і незалежних агентств, є завеликим, надто роздутим і занадто обтяжливим... коштує забагато й перешкоджає розвитку бізнесу». Руйнівником української економіки посол США назвав корупцію, яка «завдає найбільшої шкоди рядовим громадянам України». Також, каже пан Пайфер, головними ворогами демократичного майбуття України «є не ті люди, що розмахують комуністичними прапорами або викрикують антизахідні гасла. Мене більше бентежать олігархи, які почувають себе дуже зручно в існуючій системі». Американський посол зазначив: успіх України в просуванні реформ «перш за все залежить від українців. Ми можемо допомогти, і ми хочемо допомогти. Але ми не можемо зробити це за українців».

Американський дипломат переконаний: якщо протягом шести місяців Україна не провадитиме рішучих реформ, «люди спитають: «Як ми можемо очікувати будь-яких змін протягом наступних п'яти років?» І відповісти на це запитання буде важко. Це також буде величезною втратою для майбутнього народу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати