Перейти до основного вмісту

«Ми не пірати»

Але ціна покарання — $75 мільйонів
05 червня, 00:00

Доповідь Торгового представництва США про стан захисту інтелектуальної власності, в якій Україна займає перше місце серед країн, які не забезпечують належний захист авторських прав, носить «упереджений характер та не відповідає дійсності». Так прокоментував учора заступник голови Адміністрації Президента, керівник головного аналітичного управлiння Адміністрації Василь Базів положення цього документа, згідно з якими уряд США має намір зберегти введені в 2002 році проти України торгові санкції ($75 мільйонів). На думку Базіва, «українське законодавство загалом відповідає міжнародним нормам у сфері захисту прав інтелектуальної власності, зокрема угоді про торгові аспекти прав інтелектуальної власності Світової організації торгівлі». Із березня 2002 року в Україні діє закон про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом, експортом, імпортом дисків для лазерних систем зчитування. «Сьогодні в Україні будь-яка фізична чи юридична особа, що є суб’єктом прав інтелектуальної власності, має можливість отримати дієвий захист своїх прав в адміністративному чи судовому порядку. Тому потрібно звернути увагу на те, що заява Торгового представництва США та його висновки не підтверджені жодними розрахунками і прикладами», — сказав Базів.

Тим часом автори доповіді наголошують, що систематична нездатність України покласти край піратській продукції може стати перешкодою для її вступу до Світової організації торгівлі. У документі, зокрема, зазначається, що Україна вжила деякі заходи щодо вирішення проблеми піратських дисків, але заходи на кордоні залишаються неефективними, а невеликі штрафи за незаконне виробництво й експорт CD не слугують ефективним стримуючим чинником. Україна є основним місцем транспортування та зберігання лазерних дисків, незаконно вироблених в Росії й інших країнах, йдеться в доповіді. У результаті рівень піратства та збитки американської промисловості залишаються високими. Підробка торгових марок також залишається серйозною проблемою, й американські фірми, як і раніше, стурбовані відсутністю співпраці між правоохоронними органами в боротьбі з фальсифікацією, зазначається в документі.

Уряд України підготував відповідні зміни до чинного закону із CD-ліцензування, які Рада так і не затвердила. У результаті, українське законодавство не має необхідних положень із запобігання незаконному виробництву та поширенню оптичних носіїв інформації.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати