Миколаївський глиноземний: затишшя перед бурею?
Дата проведення зборів акціонерів Миколаївського глиноземного заводу, на яких або буде закріплений статус-кво нинішнього керівника підприємства Миколи Набоки, або буде зроблений крок до повернення колишнього гендиректора Віталія Мєшина, поки-що не визначена. Про це повідомив керівник Національного агентства з питань управління державними корпоративними правами Олег Таранов.
Таранов каже, що агентство, яке управляє державною часткою в МГЗ (55% статутного фонду) буде рекомендувати зборам кандидатуру Набоки — якщо він «буде працювати нормально». На боці Мєшина — очолюване ним ЗАТ «Трудовий колектив НГЗ», якому належить 26,4% акцій підприємства. «За неофіційною інформацією, Мєшин (особисто) контролює близько 40% акцій МГЗ», — заявив Українським новинам Олег Таранов, який минулої п'ятниці відстояв Набоку в парламенті — ВР не спромоглася ухвалити постанову про порушення законності та прав громадян на МГЗ.
Доповідач з цього питання голова Комітету з питань законності і правопорядку Юрій Кармазін звинуватив Мінпромполітики, а також Нацагентство в тому, що ними не було здійснено жодних дій на виконання постанови ВР від 2 липня щодо наведення порядку на МГЗ. Кармазін закликав депутатів не допустити до управління людей, що перебувають на службі у когось, крім української держави. Ю. Кармазін запропонував припинити (в усякому разі, до виборів) приватизацію стратегічних підприємств, оскільки, за його словами, відбувається їх здача під вибори за копійки.
Інна Богословська виступила з компромісною пропозицією: усунути від керівництва підприємством і Мєшина (на час слідства), і Набоку, якого призначено, на її думку, незаконно. Вона також запропонувала доручити МЗСу, МЗСторгу, Генпрокуратурі вивчити діяльність холдингу Trans World Group у Росії та Казахстані, оскільки ця компанія сьогодні без приватизації, не сплативши жодної копійки, практично заволоділа МГЗ.
Однак чи то Олег Таранов виступив у сесійній залі досить аргументовано, чи то найбільші парламентські фракції були зацікавлені саме в такому розвитку подій, але проект постанови ВР, що передбачав відкликання Набоки та звільнення з посад Гурєєва та Таранова, необхідну кількість голосів не набрав...
Продовження теми на сторінці "Економіка"