Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На часі — матріархат

Молоді лідерки знають, як допомогти своєму регіону. Підтримка відомих жінок гарантована
02 липня, 00:00
ПЕРЕМОЖНИЦІ ПРОГРАМИ «ПЕРШИЙ КРОК ДО УСПІХУ 2008» / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Третій рік поспіль в Україні проводиться Програма підтримки дівочого лідерства «Перший крок до успіху». Вона була заснована Українським жіночим фондом, Українським освітнім центром реформ, Благодійними фондами «Товариство «Приятелі дітей — Україна» та «Приятелі дітей — США», Благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї». Головною метою проекту, за словами голови організаційного комітету Марти Коломієць, є «дати можливість молодим дівчатам відчути, що вони щось можуть, повірити в себе».

Добір до програми відбувається серед дівчат 15—23 років, що проживають в інтернатах чи депресивних регіонах країни. Цього року молодим лідеркам було запропоновано розробити соціально значимий для їхнього регіону проект. Пізніше члени оргкомітету відібрали близько 25 найкращих робіт, які дівчата на минулих вихідних представляли в Києві. На реалізацію цих проектів їм буде надано гранти та іншу допомогу для втілення в життя. До слова, кількість запропонованих проектів щороку зростає. Так, 2006 року, коли Програма тільки розпочинала роботу, на розсуд комісії було представлено 6 проектів, а вже 2007 року — 20.

В День Конституції, 28 червня, на території Музею Михайла Грушевського проходила зустріч переможниць програми «Перший крок до успіху» з організаторами та успішними жінками України та світу. Дівчата мали змогу поспілкуватися з народним депутатом України Ольгою Герасим’юк, актрисою Наталею Сумською, керівником Головної служби інформаційної політики Секретаріату Президента Ларисою Мудрак, співачкою Тетяною Піскарьовою, танцюристкою, двічі чемпіонкою світу з бальних танців Оленою Шоптенко та іншими жінками, що колись так само невпевнено робили свої перші кроки в професійному зростанні. Вони розказували не лише про свої успіхи, а й про невдачі на шляху до успіху, а головне — ділилися досвідом, як ці невдачі переживати, як робити правильні висновки з власних помилок. Як зізнавались дівчата, такі приклади надихають та надають впевненості в собі. Тому щире, відверте спілкування — одна з головних переваг Програми. Наприкінці зустрічі її ведучий Данило Яневський сказав: «Я тішуся за країну, в якій є такі жінки». А натхненні спілкуванням молоді лідерки, відчувши підтримку, повинні виправдати довіру організаторів Програми та взятися за реалізацію проектів вже сьогодні.

Ольга ГЕРАСИМ’ЮК , народний депутат України, телеведуча:

— Ці всі дівчата не просто приїхали подивитися на успішних жінок, вони перемогли із дуже цікавими проектами, і це не дитячі забавки. Наприклад, дівчина, яка сиділа біля мене, живе в районі аеропорту «Жуляни», в такому районі, де стається дуже багато ДТП. Вона розробила проект дорожньої розв’язки, яка б дозволила уникнути аварій та зберегти людські життя.

Так само кожна з дівчат має реальні проекти, які не реалізували старші. Крім того, тренінги, які проводяться для них, дуже потрібні. Вони допомагають молодій людині не зламатися в складний момент.

Можливо, якби хтось з нас у свій час отримав таку допомогу, то жив би зовсім інакше. Дівчата, які приїхали з маленьких провінційних містечок, отримали підтримку, яка їм просто так не минеться і дасть свій результат. І ще один важливий момент: дуже добре, що така програма проводиться саме для дівчат. Я переконана, що матріархат у нашій країні ніколи не закінчувався, і місію порятунку сім’ї і суспільства загалом в історії України завжди на себе брали жінки. Але нашим жінкам, які все тягнуть на своїх тендітних плечах, потрібен поштовх для того, щоб, у першу чергу, поважати себе. Бо дуже часто українські жінки дозволяють себе ображати і принижувати, а це треба виправляти. І саме ця програма покликана виховати в молодих дівчат самоповагу.

Уляна ШТЕЮК, учасниця Програми, с. Вовків Львівської області:

— Ні для кого не секрет, що зараз всі живуть за принципом «моя хата скраю». Можливо, я до певної міри мрійниця, але мені так хочеться, щоб всі жили разом, дружно! Я хочу зробити щось таке, щоб люди відчули хоча б краплинку доброти, дружби... Тому мій проект направлений на те, щоб у нашому селі організувати свято «Козацькі розваги». Кошти спрямувати на те, щоб створити жіночий ансамбль народної пісні, який би не тільки співав, але й навчив нас пісень, щоб нас потягло до етнічного... Адже навколо так мало українського!

Марія ШЕВЧУК, учасниця Програми підтримки дівочого лідерства «Перший крок до успіху», м. Рівне:

— Надзвичайно приємно на рівних спілкуватись з жінками-лідерками, які вже чогось досягли в своєму житті. Коли дивишся на них, ніби виростають крила, і хочеться щось робити. А найцінніша порада, яку я сьогодні почула, — це полюбити себе, адже найбільша перешкода на нашому шляху до успіху — це ми самі. Мій проект полягає в розробці заходів із реконструкції рівненського парку відпочинку, а саме дитячих каруселей, автопарку для дітей. Проте проблема полягає в тому, що навіть місцева влада не може розібратися, кому цей парк належить. Тому без допомоги місцевої влади в цій ситуації не обійтися, навіть вигравши грант на реалізацію проекту.

Валерія ЩЕРБАКОВА, учасниця Програми, м. Мелітополь Запорізької області:

— Мій проект спрямовано на розвиток сільської молоді. Зараз молодь зіштовхується з тією проблемою, що немає відповідної роботи й нізвідки отримувати не те, що заробітну платню, а навіть кишенькові гроші, а родини, як ви знаєте, в селах не дуже й забезпечені. А безробіття призводить до того, що молодь спивається, підсаджується на наркотики. Тому я розробила програму, згідно з якою молоді люди можуть працювати екскурсоводами, хтось — розробляти відеоролики про цікаві екскурсійні місця Приазов’я, хтось — займатися буклетами або сайтом, щоб у кожного була своя роль. З іншого боку, ми зможемо розвивати туризм в Україні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати