НДП + КПУ = Бандурка?
Варіант із Бандуркою (він — спікер, комуніст Адам Мартинюк — перший віце, соціал-демократ Медведчук — віце) гуляв у парламенті з ранку під час підготовки до голосування щодо кандидатури Петра Симоненка. Особливо інформовані особи навіть стверджували, що саме цю комбінацію узгоджено із Президентом, який начебто навіть сказав Медведчуку: «Вітю, будеш третім».
Виходячи з того, що НДП, очевидно, силою зняла другого кандидата — члена фракції Черновецького (який, до речі, відомий самостійністю думок і дій), необхідно було забезпечити жорсткий контроль серед свого ж альянсу «чотирьох». Чому? Це з’ясувалося під час голосування, коли стали метушитися деякі члени деяких фракцій, болісно вирішуючи поспіхом питання: чи не вкинути «за» свою пачку бюлетенів, отримавши гарантії під того ж першого заступника, наприклад? Усе-таки синиця в руках ліпше за журавля в небі. Схоже було, що фракції, не дуже довіряючи одна одній, підозрювали, що хтось когось обскакає, а запуск із НДП «варіанта Бандурки» — для відведення очей. Але минулося. Як передбачала газета «День», попередній рекорд Петра Симоненка в 221 голос, як результат небезпечного блефу НДП, неповторний. Нині він узяв планку в 207. А навіщо взагалі треба було це висунення? Адже принцип «гойдалки»: правий кандидат, лівий, правий, лівий...
Оскільки є інформація про те, що позиція НДП стосовно Віктора Медведчука дуже сувора і по-комсомольському агресивна, питання про його висунення «застряло», про що «День» також передбачувано висловлювався. Адам Мартинюк, якого кор. «Дня» попросила підтвердити домовленість з НДП про його крісло в керівництві парламенту, з небільшовицьким кокетуванням утік від питання, але до обіду був помічений у постійному контакті із «чужою» стороною. Пікантність передбачуваного розкладу «джентльменських» домовленостей полягає в тому, що саме Мартинюк гучніше за всіх кричав із трибуни і в телекамери про те, як і почім НДП намагається купити комуністів. Злі язики тепер неминуче можуть поставити собі питання: чи не був товариш Мартинюк своєрідно стурбований: платять не тим і мало, а коли «кому треба» і багато — «процес пішов»? Однак лідер комуністів Петро Симоненко, не заперечуючи самого факту переговорів з НДП, непідроблено (або артистично?) здивувався, що домовленості вважаються фактом,що здійснився. Позафракційний Ігор Осташ не виключає, що може «трапитися кримський варіант, тобто союз комуністів з НДП». Але все-таки дуже скептично ставиться до домовленостей: «Як показує досвід, домовленості між командою виконавчої влади і комуністами весь час провалюються». Леонід Кравчук також зазначив: «Я взагалі не дуже вірю в будь-які домовленості доти, доки вони не реалізовані». Іван Чиж у розмові із журналістами заявив: «Дуже сумніваюся в існуванні яких-небудь твердих угод між КПУ і НДП».
Якщо так — дуже шкода, що публіка буде позбавлена задоволення послухати лідера Руху В’ячеслава Чорновола після того, як можливий «договірний» пакет займе місця в керівництві парламенту. «Ми знаємо, що відбувається, — сумно сказав кореспонденту «Дня» рухівець Юрій Костенко, — збиралися вранці, обговорювали, шукали місце Руху в Україні і фракції в парламенті». Питання кор. «Дня»: «Як же оцінити цю передбачувану «плюху» від НДП — вірної Президенту, якому Рух так віддано служив?» — Юрій Костенко ще сумніше сказав: «На жаль, у нас не уміють дивитися в перспективу. — І додав: — Але ще дуже рано говорити, хто кого «прокинув».
Загадковість моменту якоюсь мірою може дозволити чергове висунення кандидата.
Р.S. Надвечір НДП, як не мучилася, а висунула п. Бандурку. Союзники по альянсу, як на диво, в підтримку не виступали. Лівоцентристи (комуністи, соціалісти, селяни, «Громада») висунули Мороза, розвіявши міф про угоду КПУ з НДП. Лідери НДП були шоковані. Вони заявили, якщо Мороз «не зніметься», то вони «знімуть Бандурку». Однак, Бандурка заявив, що не знімає свою кандидатуру. «Тактичний» самовисуванець з «Громади» Чукмасов також не зняв свою кандидатуру — «поки». Антракт...