Не пора?
Сьогодні, 26 березня, — останній день реєстрації в Міністерстві юстиції нових політичних партій із правом участі в парламентських виборах-2006. Партії, зареєстровані 27 березня, такого права вже будуть позбавлені. Серед тих, хто не встигне вскочити на підніжку потяга, може опинитися й партія «Пора», створена на базі громадської організації — активного учасника й однієї з рушійних сил помаранчевої революції. Мін’юст прийняв документи «Пори» на реєстрацію, однак, оскільки термін їхнього розгляду ще не закінчився, то й відповідне рішення ще не прийняте.
На своєму першому з’їзді (що відбувся днями в одному з найпрестижніших палаців столиці — Жовтневому) активісти «Пори» прийняли звернення до Президента України Віктора Ющенка, в якому закликали його «як гаранта Конституції» забезпечити їхнє «конституційне право на об’єднання в політичні партії». «Громадянська кампанія «Пора» під час помаранчевої революції разом з іншими демократичними силами була в авангарді подій на Майдані, — мовиться у відкритому листі на ім’я В. Ющенка. — Завдяки нашій кампанії мільйони молодих патріотів України повірили у власні сили, відчули готовність активно долучитися до суспільного й політичного життя нашого суспільства. Багато хто з нас був учасником «революції на граніті» ще 1990 року, і ми пам’ятаємо, чим закінчилося усунення молодих людей від суспільних процесів в Україні...» У разі якщо її «конституційне право на участь у політичному житті» не буде реалізоване, «Пора» залишає за собою право, як випливає з документів з’їзду, «на прямі дії».
На тлі своїх складних взаємовідносин з Мін’юстом (який очолює, нагадаємо, один із соратників Віктора Ющенка, «нашоукраїнець» Роман Зварич) «Пора» поставила собі завдання «зупинити повзучу контрреволюцію, яка пробирається у владні кабінети». А поки що вона виставила біля Мін’юсту «контрольний пост» — «перший намет, який «Пора» встановила на майдані Незалежності на початку помаранчевої революції.
Втім, справа, можливо, не лише «нерозторопності» або буквоїдстві Міністерства юстиції. Можливо, «Пора» просто не потрібна владі у вигляді партії, для неї прийнятнішим є існування «Пори» у вигляді такого собі «Братства», тільки популярнішого й ефективнішого? Хоч би там що, «старшим товаришам» сьогодні варто усвідомлювати: якщо не спрямувати радикалізм «Пори» в, як то кажуть, партійне русло, активісти цієї популярної серед молодих виборців організації знайдуть куди докласти руки самостійно.