Неформальний прагматизм
Учора на запрошення українського Президента до Криму прибув екс-президент Росії Борис Єльцин разом зi своєю дружиною. Першого президента зустрічали на військовому аеродромі Бельбек як главу держави. Тут були і спікер кримського парламенту Леонід Грач, російський посол в Україні Іван Абоїмов, командувач Чорноморського флоту, а також представники ВМС України.
Днем раніше до Автономної республіки Крим, очевидно, із миротворчою місією, приїхав Президент України Леонід Кучма. Аналітики пояснюють приїзд Кучми із загостренням відносин між гілками влади на півострові (подробиці — на 2-й стор.). Учора стало відомо, що глава нашої держави планує зустрітися із колишнім колегою вже цими вихідними на урядовій дачі. Урядові джерела стверджують, що Леонід Кучма, можливо, й після цього проведе кілька неформальних зустрічей із першим президентом Російської Федерації, повідомляє АП.
Цікаво, що після прибуття в аеропорт Бельбек, Борис Єльцин заявив: «Я не сприймаю позицій тих, хто в Росії ставить питання про повернення Криму, так само як і не приймаю позиції тих, хто в Криму піднімає аналогічне питання. Я вважаю, що реалії, що склалися, треба поважати — те, що в теперішній період Крим є українським». (Цю інформацію, як передає кореспондент Микита КАСЬЯНЕНКО , вчора розповсюдила прес-служба кримського парламенту з посиланням на Леоніда Грача). Звичайно, що заяву патріарха російської політики можна вважати знаковою. Але знакового для епохи Єльцина — зараз, як вважають більшість українських аналітиків, актуальною є не загроза територіальних претензій Росії до України, а загроза посилення економічного тиску з півночі, а також посилення тіньового впливу російського капіталу.
Проте в цій ситуації продовження старої традиції дружніх зустрічей двох президентів (на фото — зустріч у 1999 році) виглядає з українського боку, як неформально-прагматичний крок. Адже Єльцин навряд чи перетворився на простого пенсіонера...
Випуск газети №:
№88, (2000)Рубрика
Панорама «Дня»