Перейти до основного вмісту

Невловимі арсенали

26 вересня, 00:00

Сформована ЦРУ група експертів, яка шукає в Іраку зброю масового знищення, змушена визнати, що нічого не знайшла. Таким, за словами джерела Бі-Бі-Сі в адміністрації Джорджа Буша, є висновок, що міститься у попередній доповіді Наглядової групи з Іраку, яку буде опубліковано в жовтні.

У доповіді, за повідомленням джерела, висловлюється сумнів щодо того, що перед початком війни Ірак вивіз свою ЗМЗ до Сирії та інших країн. Інспектори не змогли виявити навіть найменших слідів ядерної, біологічної та хімічної зброї. Однак у доповіді буде міститися опис комп’ютерних програм та інших документів, які доводять, що режим Саддама Хусейна робив спроби створити ЗМЗ, заявив співрозмовник агентства. Водночас представник американського ЦРУ Білл Харлоу сказав агентству Рейтер, що у доповіді інспекторів не буде жодних однозначних висновків щодо іракської ЗМЗ.

Спроби довести, що режим Хусейна був загрозою миру, тривають. Іракська влада гарантувала недоторканість колишньому міністру оборони Іраку генералу Султану Хашему Ахмеду, який добровільно здався американським військам. Посадовці у Вашингтоні висловлюють надію, що колишній міністр зможе надати цінну інформацію про імовірну іракську програму створення зброї масового знищення.

Триває і пошук шляхів післявоєнної розбудови Іраку. Не виключено, що забезпечуватимуть порядок і допомагатимуть відновлювати країну і військові з ісламської країни. Президент Пакистану Первез Мушарраф заявив, що погодиться відправити свої війська до Іраку в тому випадку, якщо вони входитимуть до міжнародного контингенту під егідою ООН, і якщо в цих силах будуть війська інших мусульманських держав. Виступаючи після переговорів із президентом США Джорджем Бушем у Нью-Йорку, Мушарраф відзначив важливість того, щоб ці сили в жодному разі не розглядалися як частина окупаційних військ на чолі зі США.

Крім військових, до Іраку їдуть і експерти-економісти. Американська адміністрація запросила до Багдада екс- президента Болгарії Петра Стоянова, колишнього прем’єра Естонії Марта Лаара і директора російського Інституту економіки перехідного періоду Єгора Гайдара. Повернувшись додому, Єгор Тимурович повідомив журналістам, що у післявоєнному Іраку доведеться провести ліберальні реформи, частково схожі на ті, що почалися в Росії 1992 року. Економіку доведеться не тільки відновлювати, але й перебудовувати. Очевидно, іракці після шоку війни мають пережити своєрідну «шокову терапію».

Тим часом учора противники нової адміністрації в Іраку влаштували вибух у багдадському готельному комплексі «Айке», де живуть іноземні журналісти. Там же знаходиться корпункт американської телемережі Ен-Бі-Сі. За даними АП, внаслідок вибуху загинув охоронець готелю, кілька осіб отримали травми.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати