Перейти до основного вмісту

Невизнані на своїй землі

14 жовтня виповнюється 65 років від дня заснування Української Повстанської армії, що розпочала свою діяльність 1942 року на Волині
13 жовтня, 00:00
«НА СВОЇЙ ЗЕМЛІ» / ФОТО ОРЕСТИ КОСТИШИНОЇ , Львів

Ця дата, без сумніву, знову викличе чимало дискусій в суспільстві, проте є досить багато людей, для яких вагомість цього дня не потребує ні обговорень, ні доказів. День заснування УПА для них — таке ж свято, як День перемоги для вояків Радянської армії, вони так само зі сльозами на очах приймають поздоровлення і так само з кожним роком їх стає все менше. Проте не всі їхні співвітчизники визнають діяльність упівців як героїчну боротьбу.

Цьогорічна фотовиставка газети «День» представила на розсуд відвідувачів кілька картин, присвячених воїнам УПА. Серед них фотокартина, яка не могла залишити байдужими студентів та викладачів Острозької академії, — робота фотохудожниці зі Львова Орести Костишиної «На своїй землі», за яку авторка отримала спеціальний приз від Національного університету «Острозька академія». Знімок був зроблений під час урочистої ходи воїнів УПА у Львові до 100-річчя від дня народження Романа Шухевича. «Подивіться на ці світлі добрі обличчя! Ці люди не можуть бути бандитами, як про них говорять!» — переконана Ореста Костишина.

Історія кожної другої сім’ї на Волині та Галичині — це історія боротьби проти окупації — чи то фашистської, чи то радянської, чи то проти двох фронтів. В історії родини Орести Костишиної ця боротьба займає особливе місце. Всі брати її батька воювали під час Другої світової війни. Хто — у складі УПА, хто — в СС Галичина. Батько ж потрапив у німецький полон, будучи у складі польського війська, через що після закінчення війни змушений був переховуватись від радянської влади. 1946 року родину Орести Костишиної як неблагонадійну вислали до Сибіру. «Мої фотографії бійців УПА пережиті не лише в моєму серці чи серцях моїх рідних, вони вистраждані тисячами доль...» — говорить авторка фоторобіт.

14 жовтня під час урочистостей у Львові Ореста Костишина має намір знайти героїв своїх фотографій та подарувати їм знімки. «Ці люди поклали життя за незалежність своєї держави. Ми повинні їм віддячити», — переконана фотохудожниця.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати