Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Новий уряд отримав «зелене світло»

26 лютого, 00:00

Кандидат на посаду прем’єр-міністра Молдови Іон Стурза заявив, що в результаті консультацій із фракціями парламенту досягнуто угоди, що парламентська більшість підтримає його новий уряд, повідомляє Інтерфакс.

«Потрібно ухвалювати неординарні рішення, і в цьому відношенні я отримав підтримку і президента, і парламентської більшості», — заявив Стурза після консультацій із лідерами фракцій. На переконання кандидата у прем’єри, парламент Молдови вже найближчими днями, можливо сьогодні, затвердить новий уряд.

Президент країни Петру Лучинський доручив Стурзі сформувати кабінет минулої п’ятниці, а згідно з конституцією Молдови, парламент країни в 15-денний термін має висловити своє ставлення до нового уряду. В разі вотуму недовіри президент змушений був би висунути нову кандидатуру.

У попередньому уряді Іона Чубука Стурза обіймав посаду віце-прем’єра й міністра економіки та реформ. Між ним і Чубуком існували серйозні суперечності, однак потіснити останнього Стурзі вдалося лише після девальвації національної валюти більше ніж удвічі, яка нещодавно мала місце в Молдові.

Як заявив Стурза, у новому уряді буде збережено «основний кістяк кабінету міністрів», а «новий кабінет буде формуватися на тих же принципах, що й попередній, тобто на основі професіоналізму та відданості програмі уряду». Тим часом уряд почав запроваджувати заходи, що скоротять бюджетний дефіцит, який, як вважають економісти, став головною причиною кризи. Так, МЗС Молдови готується на чверть скоротити кількість своїх працівників за кордоном, аналогічні скорочення готуються і в інших відомствах.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати