Перевiрка на дорогах
Або кермо, або мобільник. Третє — за додаткові гроші
Якщо Кабінет Міністрів затвердить своєю постановою оновлені Правила дорожнього руху, то з 1 січня 2002 року водіям під час руху транспорту буде заборонено користуватися мобільними телефонами та іншими засобами зв’язку, тримаючи їх у руці.
Такі корективи дорожнього кодексу вже давно здійснено майже у всіх країнах цивілізованого світу і, в принципі, вони очікувалися в нашій країні, заявив «Дню» начальник відділу профілактики Управління ДАІ Києва Олександр ГРУДЕНКО. Він також заявив, що цю потребу продиктовано змінами, які відбуваються в суспільстві загалом і на дорогах зокрема. Не було мобільних телефонів — не було потреби в таких вимогах, а оскільки користування такими засобами зв’язку поступово набуває масового характеру, то виникає потреба в заходах запобігання створенню аварійних ситуацій на дорогах.
Як зазначив О. Груденко, очевидний той факт, що людина, яка «тримає в руці» що-небудь, окрім керма, не може повноцінно й грамотно управляти засобом пересування. Втім, абсолютно незрозуміло, яким чином охоронці порядку мають намір контролювати виконання цього правила на дорогах, адже роздивитися здалеку мобільний телефон у руках у водія «даішнику» набагато складніше, як водієві побачити завчасно самого працівника автоінспекції.
Запровадження «антимобільних» правил, здавалося б, могло позначитися на прибутках операторів мобільного зв’язку, однак, на думку керівника служби з питань зв’язків із громадськістю компанії «КИЇВСТАР GSM» Ігоря МИХАЙЛЕНКА такі обмеження цілком обгрунтовані й потрібні, якщо зважати на досвід зарубіжжя. Він не притримується думки, що компанії зазнають через це якихось збитків, більше за те, розроблено спеціальні інформаційні пакети, якими в такій ситуації зможе скористуватися власник будь-якої моделі мобільного телефону (пакети типу «hands free», що мають спеціальне пристосування для можливості вивільнити обидві руки, залишаючись при цьому на зв’язку).
ДУМКИ ВОДІЇВ
Тетяна НІКОЛАЄНКО, 41 рік:
— На мій погляд, говорити по мобільному телефону під час управління автомобілем не можна. Принаймні я цього ніколи не роблю. Затвердження відповідних поправок до правил дорожнього руху потрібне. Щоправда, такі поправки повинні мати характер рекомендацій. Мій син, наприклад, хоча мені це й не подобається, нерідко розмовляє по мобільному за кермом. Власне, це особиста справа кожного.
Ірина БУТУЗОВА, 22 роки:
— Так, напевно, внесення таких змін цілком виправдане. Мені траплялося говорити по мобільному телефону, управляючи автомобілем, і можу із цілковитою впевненістю сказати, що це не просто незручно, але й дуже розсіює увагу. Водій повинен або вести машину, або розмовляти по телефону.
Дмитро РИЛЬОВ, 21 рік:
— Особисто мені розмова по мобільному телефону не заважає управляти транспортним засобом. Щоправда, іноді, коли дорожній рух дуже пожвавлений, цього робити не треба. Зміна правил дорожнього руху може дати зайвий мотив ДАІ «пристьобатися» до водія.