Перейти до основного вмісту

Пісенна «візитка» Волині

Квартет «Акорд» святкує своє 15-річчя
21 травня, 00:00
КВАРТЕТ «АКОРД» ПРЕДСТАВЛЯВ «МАТЕРИКОВУ» ВОЛИНЬ НА «ВОЛИНСЬКОМУ ВЕЧОРІ» «Дня» У СТОЛИЧНОМУ ТЕАТРІ «СУЗІР’Я» / ФОТО ЛЕОНІДА БАККА / «День»

У п’ятницю в найголовнішому залі Луцька — залі Волинського обласного музично-драматичного театру — відбудеться звітний концерт квартету «Акорд» у складі Олега Гонтаря, Андрія Зарицького, Віктора Мрочка і Миколи Палія. Він особливий, бо ювілейний: квартету виповнюється 15 років, і він вже давно став однією з візитних карток Волині. Програма концерту дуже насичена, буде представлено найкраще за півтора десятка років. Із новинок прозвучит «Ноктюрн» Арно Бабаджаняна, а з традиційних творів, які найпопулярніші у глядачів, — «В’язанка повстанських пісень». А на Покрову, 14 жовтня, квартет «Акорд» виступить у Луцьку з великим концертом духовних піснеспівів. До слова, кілька місяців тому співаки квартету отримали звання «Заслужений артист України».

Трохи більше року тому «Акорд» представляв «материкову» Волинь на «Волинському вечорі», який редакція газети «День» організовувала у столичному театрі «Сузір’я». Крім представників волинської «діаспори» у Києві, серед яких дуже багато людей, котрі складають славу України, вечір відвідав, образно кажучи, дипломатичний і політичний цвіт столиці. І пісенні акорди «Акорду», котрий представив, зокрема, повстанські пісні нашого краю (адже, як співається в одній із пісень «Десь там, далеко на Волині, родилась армія УПА»), були направду самобутніми й талановитими. Засновник і беззмінний керівник квартету професор Андрій Гордійчук, який звання заслуженого діяча мистецтв України отримав трохи раніше, а нині очолює Інститут мистецтв Волинського національного університету імені Лесі Українки, каже, що головного редактора «Дня «Ларису Івшину і журналістів газети «акордівці» відносять до людей, які «мають українську душу й одержимо пропагують українську культуру». Власне, він і сам стверджує разом із очолюваним ним квартетом своє життєве кредо: якщо їхати за кордон, то не заради того, аби повчитися їхньому мистецтву, а заради того, аби закордон прилучити до нашого мистецтва.

Нині у репертуарі «Акорду» — до двох сотень пісень. Українські народні, повстанські, стрілецькі, романси, класичні твори... Є дуже багато забутої сольної музики, яку волинський ансамбль інколи просто повертає до життя. Цікаво, що однією з перших пісень, з якими «Акорд» вийшов на велику сцену — і це була теж київська сцена, — під час звіту мистецьких колективів Волинської області, виявилася пісня «Ой у лузі червона калина...». Андрій Гордійчук пригадує, що тоді зал у настроях і сприйнятті пісні розділився навпіл. Одні гнівно кричали, інші захоплено аплодували. Але вважає, що своєму успішному тоді звіту Волинь багато в чому завдячує і цій пісні та її виконанню.

Так сталося, що вже на перших конкурсах «Акорд» почав займати перші місця. Від фестивалю-конкурсу патріотичної пісні «Молода гвардія» у Луганську, де перемогу здобули серед 61-го учасника, до успіху на гуцульському фестивалі у місті Косів. За 15 років існування «Акорд» став лауреатом 13 всеукраїнських і міжнародних пісенних фестивалів і конкурсів. Співали з духовим оркестром німецьких Повітряних сил, з духовими оркестрами волинськими. Співали в переповнених костелах у Польщі, представляючи збірку з 18 духовних пісень, випустили і диск з духовними піснями. Мають цікаву програму до Дня Перемоги «Пісня, обпалена війною». Їх однаково добре сприймає різна за віком і соціальним статусом аудиторія. «Акорд» став воістину волинською гордістю, об’їхавши з піснями Україну від Ужгорода до Луганська, а також Литву, Білорусь і Естонію. А також чимало волинських сіл, для яких їхній виступ на багато років стає культурним явищем. У рік «Акорд» має до 120 виступів на сценах різного значення. Нині у співаків є своя студія звукозапису, вони готують уже п’ятий диск.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати