Північна Корея вимагає гарантій
Після проведення неформальних двосторонніх консультацій між США та Північною Кореєю на переговорах у Пекіні Сполучені Штати заявили, що не згодні на підписання пакту про ненапад, на якому наполягає Пхеньян. Американські дипломати також виключили можливість подальших двосторонніх зустрічей з представниками Північної Кореї щодо її ядерної програми.
У багатосторонніх переговорах з ядерної програми КНДР беруть участь представники шести країн — Північної Кореї, США, Китаю, Південної Кореї, Японії та Росії. Позиції країн-учасниць є чітко визначеними: Південна Корея та Японія виступають у ролі союзників США, а Росія та Китай — посередниками. Пропозиції Північної Кореї практично не змінилися — це відмова від ядерної програми в обмін на гарантії безпеки від США та нормалізацію дипломатичних вiдносин з ними та Японією. Додалися хіба що погрози: в разі відмови від підписання пакту про ненапад Пхеньян розроблятиме «значно сильніші засоби стримування». В свою чергу Сполучені Штати наполягають на безкомпромісній відмові Північною Кореєю від ядерної програми й лише потім готові говорити про економічну допомогу та нормалізацію дипломатичних стосунків. Вашингтон вважає, що саме Пхеньян порушив двосторонню угоду 1994 року, за якою він відмовлявся від ядерної програми в обмін на економічну та гуманітарну допомогу від США.
Швидше за все, переговори не принесуть жодних результатів і кожна сторона залишиться при своїй думці. Поступитися, втім, рано чи пізно доведеться Пхеньяну — надто сильним може виявитися тиск Сполучених Штатів.