Перейти до основного вмісту

Прем’єр у «емоційній опозиції до ПЕКу»

16 лютого, 00:00

На самому початку своєї прес-конференції С.Єрмілов дуже впевнено пообіцяв на початку березня провести для журналістів дводенну конференцію, присвячену проблемам енергетики. Виходить, незважаючи на всім відоме негативне прем’єрське ставлення, а тепер ще і публічно озвучене, міністр відчуває себе впевнено і йти не збирається? Відповідаючи на запитання «Дня», С.Єрмілов прокоментував заяву прем’єра таким чином: «Я вперше почув про це на засіданні уряду і вважаю, що це був емоційний випад (після звістки про арешт Ю.Тимошенко? — Ред. ) Віктора Андрійовича. Але потім я доповiдав про стан поточних розрахунків за електричну енергію, і вже зауважень до мене не було. Тому, я думаю, що це тимчасове питання. Сьогодні Мінпаливенерго працює над розрахунками і їх рівень на початок лютого співпадає з рівнем найкращого місяця — жовтня минулого року».

Відповідаючи на запитання журналістів, С.Єрмілов підкреслив, що під час перебування на посту віце-прем’єра Ю.Тимошенко провела велику роботу, однак, з його слів, не вона була ініціатором реформ в енергетиці. У кінці 1999 року, сказав міністр, відповідні пропозиції вніс тогочасний міністр енергетики Олексій Шеберстов, і були зроблені передумови (шляхом майже повної ліквідації вексельного обігу в енергетиці) до переходу в 2000 році до грошових розрахунків. Але при цьому, вважає С.Єрмілов, робота з реформування енергетики була почата iз запізненням на півроку, і саме з вини Ю.Тимошенко, яка дуже довго думала над цим питанням. У результаті було використано на $700 млн. газу, і сьогодні ці гроші є державним боргом перед Росією. Зi слів міністра, у Ю.Тимошенко «були і інші мотиви роботи в ПЕКу». Розшифровуючи цю фразу, він пояснив, що Ю.Тимошенко лобіювала рішення з розрахунків за борги корпорації ЄЕСУ, які не були проведені через те, що «втрутилося в цю справу міністерство палива і енергетики, і ми залишили в державі ці кошти. Але у відкриту кватирку все ж «вискочило» 200 мільйонів».

Між тим, зi слів В.Ющенка, Мінпаливенерго і НКРЕ проводили «протилежну політику (в області енергетики — уточнює Інтерфакс-Україна ) щодо тих цілей, які формував уряд».

Тут варто нагадати, що після відставки Сергія Тулуба, «який не спрацювався» з Юлією Тимошенко, кандидатура Сергія Єрмілова на пост міністра ПЕКу була запропонована... самим Віктором Ющенком.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати