Перейти до основного вмісту

Президент впевнений в об’єктивності комісії щодо розрахунків у ПЕК

04 листопада, 00:00

Президент Леонiд КУЧМА заявив про необхідність вжиття заходів щодо результатів перевірки даних про ситуацію в ПЕК, оприлюднених урядом і спростованих Державною податковою адміністрацією. Коментуючи дискусiю мiж урядом та спеціальною комiсiєю, очолюваною секретарем РНБО Євгеном МАРЧУКОМ, щодо даних про ситуацiю в ПЕК, Президент заявив: «Треба знайти силу i мужнiсть проаналiзувати, що насправді є i якомога скорiше вжити заходів».

Презиент не має сумнівів щодо висновків комісії. Він зокрема звернув увагу на те, що в складi комiсiї були представники всiх гiлок влади, а не лише РНБО. «Я не думаю, що хтось зацiкавлений у полiтичних розбірках, i треба вiдкинути бажання грати у велику полiтику», — сказав Л.КУЧМА. Вiн вважає, що «сьогоднi нам, як нiколи, потрiбна правда, а перевiрятиме ситуацiю в ПЕК зима» (УНІАН).

Президент також підтвердив інформацію про те, що компанія «Iтера» припинила поставки газу в Україну. Він відзначив, що вони були відновлені після «переговорів», повідомляє Інтерфакс-Україна. (Нагадаємо, що цю інформацію оприлюднив секретар РНБО Євген МАРЧУК , і деякі ЗМІ повідомили що «його спростувала «Ітера»).

Тим часом не названий (із зрозумілих причин, бо працює в урядових структурах) член комісії під головуванням Є.Марчука, що перевіряла інформацію відносно накопичення паливно-енергетичних ресурсів і розрахунків ПЕК з бюджетом, в інтерв’ю Інтерфаксу-Україна зазначив, що висновки комісії є об’єктивними і не обумовлені якимись політичними причинами: «Політичні пристрасті того чи іншого члена комісії не могли вплинути і не вплинули на підсумки її роботи. Їх можна ревізувати лише з тієї точки зору, що навіть у них завищені показники реального стану», — вважає член комісії. «Навряд чи сьогодні слід робити такі заяви (маються на увазі емоційні заяви В.ЮЩЕНКА після оприлюднення висновків комісії), які можна розуміти як бажання зняти з себе відповідальність перед зимовим періодом, як пошук приводу, щоб гучно зачинити двері».

Тим часом секретар Ради національної безпеки та оборони України Євген МАРЧУК знаходиться з візитом у Польщі для з’ясування питань будівництва нафтопроводу Одеса — Броди — Гданськ. Про це у п’ятницю сповістила радіостанція «Свобода». За її повідомленням, Є. МАРЧУК наголосив, що інформація про відмову України від європейської інтеграції є перебільшенням засобів масової інформації, а стратегічний курс України на Захід не змінився. Є. МАРЧУК був прийнятий президентом Польщі Александром КВАСЬНЄВСЬКИМ, а також провів переговори зі своїм візаві Мареком СІВЦЕМ і міністром економіки Польщі Янушем ШТАЙНХОФФОМ. Згідно з інформацією «Свободи», Є.МАРЧУК висловив переконання, що «поглиблення відносин з Росією не має антиєвропейського характеру, а відносини України з Росією і Заходом не антиподи». Говорячи про будівництво транспортного коридору в обхід України, Є. МАРЧУК зазначив, що Польща матиме щорічно 1 млрд. дол. за транзит енергоносіїв, але водночас «матиме великий мінус в іншій сфері, зокрема, у відносинах з Україною».

Учора Є. МАРЧУК відвідав містечко під Варшавою Пултуск і виступив з лекцією «Україна і європейські структури безпеки» перед студентами місцевої Вищої школи, яка є найбільшим приватним навчальним закладом Польщі (лише на факультеті міжнародних відносин навчається 4,5 тисячі осіб).

ДО РЕЧІ

В інтерв’ю польській газеті «Жеч Посполита» (від 3 листопада) Є.Марчук сказав: «У справі газопроводу не можна мислити категоріями образ чи підозрілості». Він визнав, що Україна не зацікавлена в будівництві газопроводу, який оминатиме нашу країну. «Але, враховуючи реалії, необхідно обдумати, яким чином Україна може взяти участь у цьому проекті. Можна і треба розмовляти з Росією як у справі повного використання нашої існуючої мережі, так і участі в будівництві газопроводу Росія — Західна Європа», — сказав Є.Марчук.

Газета пише, що Україна дуже зацікавлена в завершенні будівництва нафтопроводу Одеса — Броди —Гданськ і пропонує створити міжнародний консорціум, який би взявся за його добудову, а потім експлуатацію. Є.Марчук із цього приводу сказав: «Хочемо, щоб у цьому консорціумі домінували Польща та Україна», — цитує інтерв’ю УНІАН. За його словами, українська частина нафтопроводу буде завершена у січні — лютому 2001 року, а термінал — у другій половині наступного року. Він зазначив, що рішення РНБОУ щодо створення консорціуму означає додаткові гарантії для інвесторів та заохочення для його учасників, постачальників і споживачів.

Наприкінці листопада очікується візит в Україну президента Польщі Александра Квасьнєвського із представниками зацікавлених у нафтопроводі польських фірм, пише газета.

Вчора під час зустрічі з президентом ЄБРР Жаном Лем’єром Леонід Кучма висловився за участь трьох сторін (України, Росії, Євросоюзу) в модернізації української газотранзитної системи, повідомив Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-секретаря Президента Олександра Мартиненка.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати