Перейти до основного вмісту

Про розширення контекстів

Із 4 до 7 жовтня у Києві відбудеться Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», у якому поєдналися книжка і мистецтво. «День» представлятиме на ньому на стенді № Е47 книжкову серію «Бронебійна публіцистика»
28 вересня, 00:00

Фестиваль, який проходитиме уже вдруге в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал», — є однією з наймасштабніших подій, покликаних об’єднати книжку та різні види мистецтва. Програма — насичена та на будь-який смак. Тут можна буде побачити, познайомитися, послухати, побувати на лекціях і майстер-класах понад 60 гостей — як з України, так і з-за кордону — письменників, видавців, літературних діячів, музикантів, митців... Серед почесних гостей — один із найяскравіших сучасних італійських письменників, лауреат багатьох літературних премій Алессандро Барікко та австрійський письменник, зірка інтелектуальної літератури Йозеф Вінклер. До речі, Вінклер представить на фестивалі український переклад свого роману «Вивезена», головна героїня якого — реальна українська жінка. Також на «Книжковий Арсенал» завітає відомий французький письменник і перекладач, есеїст та літературний критик, автор понад 40 книжок Жерар де Кортанз, головний куратор сьомої Берлінської бієнале, художній редактор резонансної «Критики Політичної» Артур Жмієвський і багато інших цікавих людей, деякі з них побувають в Україні вперше.

«Книжковий Арсенал — це міждисциплінарний проект. Ми намагаємося розширити контекст, у якому існує книжка, об’єднати все, що навколо книжки, з різними видами мистецтв — візуальним, музичним, театральним та іншими. Тому у нас, крім основної літературної програми, на яку ми привозимо відомих світових письменників і запросили близько 50 українських письменників, є спеціальні програми та проекти», — розповідає «Дню» куратор «Книжкового Арсеналу» Ольга ЖУК. Зокрема, це дитяча програма, яка, за словами Ольги, є своєрідним «фестивалем у фестивалі».

«Ми запланували дуже багато подій для діток та їхніх батьків, але не стандартних подій, а орієнтованих на творчий розвиток дітей. Зокрема, лекцію на тему, що таке краса і мистецтво, — проведе експерт ЮНЕСКО, директор Паризького інституту практичної філософії Оскар Бреніф’є. Також серед спеціальних гостей дитячої програми — одна з найпопулярніших у Європі ілюстраторів Лінда Бондестам, викладач Міланського ліцею арт-терапії, визнаний у всьому світі педагог і мистецтвознавець Олена Макарова, литовська ілюстраторка-чарівниця Сігуте Ах і багато інших творчих особистостей», — розповідає куратор.

Загалом же за програмою фестивалю відбудеться понад 150 подій на десяти майданчиках у «Мистецькому Арсеналі»: презентації нових книжок, зустрічі з авторами, автограф-сесії зірок української та світової літератури, майстер-класи й дискусії, виставки art book, коміксів, книжкової ілюстрації та графіки, поетичні читання, спеціальна вечірня літературно-музична програма, благодійні акції тощо. Також свої книжки на фестивалі представлять понад 100 видавництв.

Як наголошують організатори, «Книжковий Арсенал» — не бізнес-проект, а масштабна культурна ініціатива, мета якої — «популяризувати читання, сприяти діалогу між читачами і фахівцями щодо того, чим є сучасна книжка, посилити взаємозв’язок літератури з мистецтвом, підтримати інтелектуальні та мистецькі видання, культуру публікації в Україні...».

«День» також бере участь у масштабній книжковій події. Щодня з 12.00 до 18.00 на стенді № Е47 ми представлятимемо нову книжкову серію «Бронебійна публіцистика» з «Бібліотеки газети «День», а також листівки, присвячені 10-річчю книжки та однойменної серії «Україна Incognita».

З детальною програмою всіх заходів можна ознайомитися на сайті «Книжкового Арсеналу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати