Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Приватизаційний прорив»

«Укртелеком» нарешті зсунули з мертвої точки
23 червня, 00:00

«Проте я вважаю, що «Укртелеком» повинен бути приватизованим», — приблизно в такому дусі останнім часом неодноразово висловлювалися депутати, котрі в той чи інший спосіб мають дотичність до цього питання. Нарешті вчора Верховна Рада змогла прийняти в першому читанні законопроект «Про особливості приватизації ВАТ «Укртелеком», що його внесено депутатами Олексієм Костусевичем (група «Трудова Україна») та Іриною Білоусовою (фракція Партії зелених). Під час попередніх голосувань з цього питання (зокрема, двічі ставився на голосування урядовий проект) приватизації, парламентові забракло лише декількох голосів до заповітної цифри 226. На думку глави спеціальної контрольної комісії з питань приватизації Олександра РЯБЧЕНКА та самого автора законопроекту О. Костусевича, це було зумовлене неорганізованістю деяких несвідомих депутатів. За іншою версією, ініціатори прийняття цього закону не в повній мірі дотримувалися «балансу» інтересів і при узгодженні намагалися залишити за бортом навіть деякі фракції парламентської більшості. На цей раз, судячи з усього, вдалося консолідувати більшість у єдиному «приватизаційному пориві»: за прийняття законопроекту проголосували 255 з 277 депутатів, що зареєструвалися в залі. У даному проекті, за словами О. Костусевича, змінено методологію підходу: приватизація йде відповідно до законодавства і лише потім йдеться про особливості.

Відповідно до законопроекту в державній власності передбачається закріпити пакет акцій у розмірі 50% статутного фонду підприємства плюс одна акція, а на продаж виставити не менше за 25% статутних фондів «Укртелекому». 60% коштів, отриманих від продажу акцій, планується спрямувати до бюджету (раніше передбачалося 70%) і 30% — на розвиток «Укртелекому», а 10% передбачається передати Міністерству оборони виключно на фінансування цифрових систем зв’язку. Особливо обумовлено, що продаж акцій можливий тільки промисловому інвесторові (промисловим інвестором не може бути компанія, зареєстрована в офшорній зоні). Переможцем відкритих торгів, як конкурентного способу продажу акцій, визнається учасник, що відповідає кваліфікаційним вимогам і той, що запропонував найбільшу ціну (орієнтовна вартість пакету акцій, який планується виставити на продаж — 548 млн. доларів). Сам О. Костусевич передбачає, що участь у приватизації «Укртелекому» насамперед братимуть іноземні стратегічні інвестори.

Сьогодні ж ВР прийняла загалом проект бюджетної резолюції, в якій є основні параметри бюджету на 2001 рік. Два тижні тому проект резолюції, підготований бюджетним комітетом за пропозицією Президента, був відправлений на доопрацювання. Основне зауваження полягало в тому, що бюджетна резолюція повинна базуватися на новій системі оподаткування. В інтерв’ю кореспондентові «Дня» глава бюджетного комітету Олександр ТУРЧИНОВ сказав, що до нового проекту резолюції внесено пункт, який визначає новий напрямок податкової реформи в бік зменшення податкового навантаження та спрощення системи оподаткування: «Ми записали до нового проекту резолюції ті положення, які не мають заперечень більшості депутатів, наприклад — ліквідація інноваційного фонду. Але я категорично проти того, щоб у бюджетній резолюції чітко фіксувати ставки податків. І, як бачимо, зал підтримав цю позицію. Проблема в тому, що навіть із прийняттям нового Податкового кодексу, в якому зафіксоване серйозне зменшення ставок, 2001 рік виходить перехідним, коли ці ставки повинні бути середніми. В іншому випадкові ми можемо мати обвал бюджетних прибутків. Тому необхідний плавний перехід до нової податкової системи, котра має бути відбита в проекті бюджету на наступний рік».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати