Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Реклама туризму» в Криму

31 березня, 00:00

У понеділок до Криму рейсом із Дубліна, де він зустрічався з прем’єр- міністром Ірландії, прибув великий міжнародний фінансист і меценат Джордж Сорос. Як уже повідомляли ЗМІ, візит організовано міжнародним фондом «Відродження», який входить до світової системи добродійних фондів Сороса, які працюють у понад 50 країнах світу. Джордж Сорос пробуде в Україні до 2 квітня. Метою візиту відомого фінансиста і філантропа, як оголошено, є ознайомлення з результатами діяльності фонду «Відродження» в Україні, розвитком демократії в країні. Сорос збирається зустрітися з владою, політиками, дипломатами, діячами культури, мистецтв і науки і виступити на круглих столах і конференціях.

Учора Джордж Сорос взяв участь у «круглому столі» «Толерантність і права людини: напрямки діяльності недержавних організацій і донорів», присвяченому запобіганню міжнаціональним конфліктам у Криму, який відбувся в Лівадійському палаці. Розпорядження надати Лівадійський палац віддав у ніч на вівторок Президент України Леонід Кучма.

Втручання Президента було потрібне з таких причин. Як і побоювалися представники Фонду Сороса на півострові відбулися спроби зірвати всі заходи, заплановані до приїзду Джорджа Сороса. Спочатку фондові було відмовлено в наданні приміщення в Таврійському національному університеті імені Вернадського, де мала відбутися зустріч фінансиста з представниками недержавних органiзацiй, а також викладачами та студентами, — розповів кореспондентові «Дня» директор кримських програм Міжнародного фонду «Відродження» Олег Смирнов. Ця ухвала, говорить він, виглядає дуже цинічно, оскільки за останні 10 років роботи Фонду Сороса в Криму університет отримав найбільшу кількість грантів. За його даними, їх загальна сума становить 500—600 тисяч доларів. За останні 7 років за програмою «Інтеграція в українське суспільство кримськотатарського народу, вірменів, болгар, греків і німців, які потерпіли від депортації» Фонд Сороса надав допомогу організаціям Криму загалом за 420 проектами на загальну суму 2 мільйони доларів. Серед найбільш значних проектів — відтворення в Сімферополі втраченої кримськотатарської національної Бібліотеки імені Гаспринського, організація багатьох національних шкіл, видання національних підручників, обладнання комп’ютерних класів, підключення до мережі Інтернет, підтримка національних громадських організацій і багато іншого.

Вже в день приїзду Сороса до Криму, як повідомив Олег Смирнов, адміністрація Лівадійського палацу-музею відмовила Соросові в проведенні у палаці «круглого столу» «Толерантність і права людини: напрямки діяльності недержавних організацій і донорів». Як сказав Смирнов, для цього було вибрано сміховинний привід. Начебто в понеділок у палаці проведено перевірку стану його пожежної безпеки і комісія дійшла висновку, що проведення заходу в Білій залі Лівадійського палацу небезпечне з цього погляду до… четверга. Нею було наказано закрити палац для відвідування і проведення заходів. Олег Смирнов зазначає, що за всіма рахунками за оренду приміщення було сплачено. Джорджа Сороса ніхто з представників керівництва автономії не зустрічав на летовищі, як це було заплановано заздалегідь. Як пояснив по телебаченню заступник глави уряду Анатолій Корнійчук, «візит носить приватний характер, запрошення від Сороса члени уряду Криму не отримували і органи влади брати участь у приватних заходах не можуть».

Проте Джордж Сорос заявив журналістам на летовищі Сімферополя, що вважає, що органи влади України його зустрічають «не дуже тепло». «Мене це дуже дивує, однак я приїхав не до органів влади, і тому можу обійтися без їхнього теплого прийому», — сказав він. Розповідаючи, що він думає про відмову в наданні будівлі Лівадійського палацу для проведення «круглого столу» з його участю, Джордж Сорос сказав, що хотів відвідати палац як турист. «Мені здається, така поведінка представників влади не дуже пропагує туризм, який так потрібен Криму», — наголосив він. У той же час Дж. Сорос зазначив, що згоден провести запланований захід навіть під відкритим небом. «Хоча я трохи боюся дощу», — жартував він перед журналістами. Відповідаючи на запитання про те, як він ставиться до публікацій у ЗМІ, про те, що Сорос їде в Україну робити революцію, як це було в Грузії, він сказав: «Я хочу запевнити вас, що я не маю ніякого наміру втручатися у внутрішні справи України». При цьому, додав він, принциповою позицією його фонду є те, що він виступає за проведення справедливих, чесних і відкритих виборів. «Тому ми приєднуємося до роботи, яка забезпечує такі вибори», — підкреслив Джордж Сорос. Говорячи про Грузію, він зазначив: «Ми не ініціювали ніяких революційних подій, так вирішив сам народ, і наша організація виступила лише з протестом проти несправедливого підрахунку голосів під час парламентських виборів».

Джордж Сорос висловив журналістам також задоволення роботою, яку веде його фонд, зокрема, в Криму, особливо в частині співпраці представників різних етнічних і національних організацій, а також тим, як здійснюється допомога в облаштуванні кримських татар. Він також повідомив, що, незважаючи на вибори Президента в Україні, бюджет фонду не буде збільшено (і не буде зменшено — становитиме 5 мільйонів доларів).

Сьогодні відомий фінансист планує зустрітися з міністром закордонних справ України Костянтином Грищенком, амбасадорами Швеції та Великої Британії в Україні Айком Петерсоном і Робертом Брінклі. Він також збирається взяти участь у форумі всеукраїнських неурядових організацій «Права людини і чесні вибори». Заплановані зустрічі Джорджа Сороса з Президентом України Леонідом Кучмою, прем’єр-міністром Віктором Януковичем і головою Верховної Ради Володимиром Литвином.

Завтра (1 квітня) Джордж Сорос зустрінеться з представниками Міжнародного центру перспективних досліджень, журналістами, депутатами.

2 квітня заплановано зустрічі з віце-прем’єр-міністром України з гуманітарних питань Дмитром Табачником, представниками ПРООН, Всесвітнього банку і Глобального фонду, ВІЛ/СНІДУ «Альянсу», президентом фонду «Анти-СНІД» Оленою Франчук, у цей же день Дж. Сорос поспілкується з українськими медіа.

P.S. «День» не належить до тих ЗМІ, з якими має намір контактувати в Україні Джордж Сорос. Проте в розпал його візиту до України від партнерів із проекту Синдикат ми отримали його статтю. Думка Сороса про політику Євросоюзу стосовно своїх сусідів — на стор. "День планети"

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати