Перейти до основного вмісту

«Роза» протестує

09 червня, 00:00

Під столичною мерією знову протестують. Пов'язки «голодую» її учасники носять уже третю добу, і стільки ж вони стоять на Хрещатику зі своїми транспарантами та дiтьми. Їх вимоги — віддати два належних, згідно із законом, гуртожитки трикотажної фабрики «Роза». Основна маса протестуючих — жінки. Погода, до речі, не дуже сприяє перебуванню під вікнами чиновників, але учасниці пікету запевняють, що не кидали свій пост навіть під час найсильніших злив. Було декілька випадків зомлівання, але постраждалі гордо відмовлялися від послуг «Швидкої допомоги». Така мужність і сила характеру викликають запитання: що то за лихо сталося з двома гуртожитками фабрики «Роза»?

«Господар фабрики хоче побудувати новий будинок на місці наших гуртожитків, а нас — виселити», — розповіли «рядові» Тетяна та Оксана. «Ми нічого не розповідатимемо, у нас акція мовчання і співчуття тому, що відбувається. Ми прийшли сюди не для того, щоб про нас писала преса», — нервово відреагував на розпитування чоловік, який раз у раз за щось покрикував на учасниць акції.

Деталі вдалося довідатися в інших пікетниць, які саме з'ясовували стосунки з представником Солом'янської райдержадміністрації. «Ми живемо в гуртожитку на Батиєвій горі і маємо на нього законне право, — розповідає Катерина Сташук. — Гуртожиток відноситься до закритого акціонерного підприємства «Роза» (колишня трикотажна фабрика ім. Рози Люксембург). Сім років тому підприємство приватизоване, але гуртожитків не було в статутному фонді». Тепер якимось чином вони там опинилися, і акціонери «Рози» можуть вирішувати долю гуртожитків на свій розсуд. Тим часом мешканців почали під різними приводами виселяти й ущільнювати. Абсолютно випадково їм стало відомо, що у нових власників уже укладено договір на будівництво будинку на місці двох гуртожитків на Батиєвій горі. Робітниці «Рози» злякалися, що можуть залишитися на вулиці, і кинулися до керівництва з запитаннями. Протягом декількох місяців їм обіцяли то приватизацію кімнат у гуртожитку, то окремі помешкання, але документальних підтверджень своїм надіям «рози» так і не отримали. Єдине, що вдалося дістати — 54 ордери на приватизацію, які зовсiм не вдається реалізувати через активну протидію керівництва паспортного столу.

Перший заступник глави Солом'янської райдержадміністрації Петро Матвієнко запевнив пікетників, що розбереться з паспортним столом, а кореспондентові «Дня» пояснив, що власникам фабрики самим не вигідно, щоб людей виселили, адже тоді нікому буде працювати. З іншого боку, він боїться і приватизації — тоді люди можуть самі від нього піти». Пікетниці пояснили, що на відкритий виступ їх надихнула революція. «Повірили, що є правда на цьому світі», як висловилася одна з пікетниць Ганна Губар... Є?

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати