Перейти до основного вмісту

Рибовод — це рибалка навпаки

У води Червонооскольського водосховища в Харківській області запустили близько чотирьох з половиною тонн півторарічних товстолобиків
16 листопада, 00:00
ФОТО АВТОРА

В будистській традиції існує гарний ритуал — раз на рік відпускати на волю птахів, звірів і риб. Він символізує очищення карми й душі. У рибних господарствах Харківської області у велику воду регулярно випускають маленьких рибок.

14 листопада у води Червонооскольського водосховища в Харківській області запустили близько чотирьох з половиною тонн півтораоднорічних товстолобиків. Звичайно, це не духовна практика, а буденна подія, пов’язана з розвитком рибного промислу. Проте процес під назвою «зариблювання» приносить учасникам і тим, хто спостерігає, масу позитивних вражень. І, за твердженням фахівців-екологів і рибоводів, благотворно позначається на довкіллі, очищує водоймища. Всього до кінця листопада рибоводи збираються перевести з господарських ставків до природного водоймища до 30 тонн молодих риб. Вже через кілька років товстолобики вагою у 100-грамів, які швидко набирають масу, підростуть до декількох десятків кілограмів.

«Чим відрізняється професійний рибовод від рибалки-аматора?» — розмірковує директор рибного господарства Сергій Черемисін. — Якщо ти щось береш у природи, то треба повертати їй це натомість. Рибоводи так і вчиняють, вони дуже дбайливо ставляться до природи. Аматори ж часто поводяться, як жадібні хижаки. Відбувається знищення риби і порушення екосистеми».

Люди, які обрали професію рибовода або, кажучи науковою мовою, «іхтіолога», відрізняються особливо дбайливим й емоційним ставленням до природи. Старший рибовод господарства Олександр Кострубов розповідає, що товстолобика було привезено до наших місць з Китаю ще в 30-ті роки і акліматизовано до місцевих умов. Єдина проблема — примхлива риба так і не навчилася розмножуватися в Україні, тому запліднення й інкубація проводиться штучним шляхом. Немає тут водоспадів і гірських перекатів, як в річці Амур, потрібних товстолобикові для нересту. Проте рибовод не виключає, що коли-небудь буде створено спеціальний природний рибний «аквапарк», щоб товстолобики відчули себе «як удома».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати