Сенаторська підтримка
У сенат США внесено законопроект про необхідність вступу до НАТО Грузії та України
Група 14 американських сенаторів внесла на розгляд сенату США законопроект про необхідність вступу до НАТО Грузії та України і про фінансову підтримку цих країн для підготовки до вступу в Північноатлантичний альянс. Як повідомили в секретаріаті палати, співавторами документа виступили такі сенатори, як голова сенатського комітету з закордонних справ і кандидат у президенти США, сенатор-демократ Джозеф Байден, сенатори-республіканці Ричард Лугар, Чак Хейгел, Джон Маккейн, Норм Коулман та інші.
У заяві, якою супроводжувалося внесення законопроекту, сенатор Лугар повідомив, що США підтримують вступ до НАТО таких нових членів, як Албанія, Хорватія, Македонія, а також Грузія й Україна, для чого внесений законопроект передбачає виділення коштів для сприяння їм у сфері безпеки 2008 фінансового року. «Кожна з цих країн чітко заявила про своє прагнення вступити до НАТО й напружено працює над тим, щоб відповідати конкретним вимогам щодо членства», — заявив Лугар, який висловив жаль у зв’язку з тим, що для України і Грузії НАТО досі ще не схвалила План дій щодо членства, який уже існує для Албанії, Хорватії та Македонії.
«Грузія є молодою демократією, яка добилася величезного прогресу з часу революції троянд. Вона перебуває в критично важливій геостратегічній точці, до того ж її територією проходить велика ділянка нафтопроводу Баку — Тбілісі — Джейхан, по якій на Захід перекачуються важливі енергетичні ресурси з Азербайджану, а в майбутньому і з Казахстану», — повідомив сенатор. «Грузія протистоїть тиску з боку підтримуваних Москвою республік, які відкололися. У минулому прикордонні суперечки були названі як причини, через які країну можуть не запросити до НАТО, але в цьому випадку дії Росії, а не Грузії заважають прагненню Тбілісі вступити до НАТО», — стверджував Лугар.
Нагадавши про нещодавній вступ до НАТО семи країн, включаючи Латвію, Литву й Естонію, Лугар заявив: «Для США знову настав час проявити лідерство й закликати союзників прийняти нових членів, запропонувавши своєчасно вступити до НАТО Албанії, Хорватії, Грузії, Македонії та Україні».
Випуск газети №:
№23, (2007)Рубрика
Панорама «Дня»