ЩОДЕННИК
Сьогодні починають роботу збори Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників. Цьогоріч вони проводяться удванадцяте і присвячені організаційно-економічним трансформаціям в аграрному виробництві.
Сучасні трансформації похідні від прадавніх традицій економічного мислення та господарювання нації. Ці скарби української Атлантиди зберігають відповіді на цивілізаційні виклики. Стає дедалі актуальнішою модифікація суспільно-господарських інститутів, багатотисячолітнє творення яких на теренах України було протидією енергетичному голоду давніх епох.
Відтак підвищенню родючості гумусу, збільшенню продукування зерна, соломи, худоби, гною покликане слугувати перетворення традиційних галузей аграрного виробництва на гармонійно вписані у природу високотехнологічні антиентропійні фотосинтетичні еколого-економічні системи.
Віковічно традиційне виготовлення знарядь для обробітку землі і вирощування абсолютних благ, експлуатацію вітряків, водяних млинів та більш сучасних установок на енергоносіях належить відповідно трансформувати у неруйнівні для довкілля новітні ентропійні техніко-економічні, антиентропійні нефотосинтетичні та ентропійні енергетичні системи. А в притаманному українству симбіозі сільської управи, церкви і школи слід вбачати прообраз антиентропійних владно-інтелектуальних систем.
Модернізація історично апробованих українським етносом суспільно-господарських інститутів дозволяє будувати модерні кластери, здатні до самовідтворюваності, самодостатності та ін. Вже зараз є змога впроваджувати кластерні мережі та інфраструктури аграрного виробництва, а в подальшому — ініціювати побудову транснаціональних корпорацій на їх основі.
Підтримка ініційованої стратегії, втілення пропонованих трансформацій відкривають перспективу творення Україною стійкої до кризогенних викликів національної економіки та її розвитку безпечним для нащадків шляхом.