Перейти до основного вмісту

«Щит миру» піднято над по лігоном

06 серпня, 00:00
У середу міський голова Львова Василь Куйбіда зустрівся із учасниками міжнародних навчань «Щит миру», які розпочинаються на полігоні поблизу міста Яворова: заступником Національної гвардії Каліфорнії генерал-майором Берроу, бригадним генералом генерального штабу Національної гвардії Каліфорнії Ересом та представницею Корпусу Миру у Львові Рейчел Пентон. Гості відзначили позитивні зміни, які сталися в нашому місті, від часу їх останнього візиту. Єдине, що не змінилося — це гостинність українського народу. Що цікаво, на зустрічi з американцями пан Куйбіда обмінявся подарунками: він презентував гостям зі США путівник Львова, а бригадний генерал залишив меру на згадку пляшку найкращого каліфорнійського вина, повідомляє Микола САВЕЛЬЄВ , «День».

Сьогодні на Яворівському полігоні — офіційне відкриття багатосторонніх навчань «Щит миру- 99», які вже стали традиційними і асоціюються саме з Україною. Чотири останні роки підрозділи армій НАТО і держави-учасниці ініціативи «Партнерство заради миру» збираються на полігони біля Львова для підготовки проведення спільних миротворчих операцій.

Нинішній «Щит» матиме дві відмінності. По-перше, маневри будуть комплексними. Перші навчання проводилися за участю найменших підрозділів країн-учасниць — відділень і взводів. Це був період знайомства. Торік взаєморозумінню вчилися вже штабні офіцери, які на комп'ютерах планували проведення спільної миротворчої операції. Тепер «штабники» (штаби двох миротворчих бригад) знову сядуть за комп'ютери, а окремі елементи операції на практиці втілюватимуть спільні підрозділи.

Друга відмітна деталь така — полігон, на якому проводяться маневри, вже офіційно визнано НАТО за центр для підготовки миротворчих частин як альянсу, так і «країн-партнерів». Так що хоч тонкий, але постійний струмочок закордонної фінансової допомоги наша армія собі забезпечила. Минулого тижня міністр оборони США вже пообіцяв виділити Україні $900 тис. на підготовку миротворчих операцій.

У навчаннях беруть участь військові 15 держав. Серед них — Україна, Азербайджан, Болгарія, Угорщина, Греція, Грузія, Данія, Італія, Молдова, Польща, Румунія, США, Туреччина. Сьогодні на полігон прибудуть представники керівництва армій-учасниць, а також заступник командуючого силами НАТО в Європі Річард Сміт. Він має привезти українським генералам всі пропозиції НАТО по місцях розташування і завдання, які альянс планує довірити нашим миротворцям у складі сил КФОР. Можливо, вже наприкінці тижня перші наші підрозділи зможуть вирушити до Косово.

Також не виключено, що на тлі маневрів пройде й окрема зустріч міністрів оборони країн-учасниць ГУУАМ. Військові України, Грузії, Молдови, Азербайджану, Узбекистану, як очікується, обговорять перспективи багатостороннього співробітництва. Як відомо, інтеграційні процеси в рамках ГУУАМ дратують Росію. Росія свій підрозділ для участі в маневрах «Щит миру-99» не прислала. Як, втім, і на всі попередні «Щити».

ДО РЕЧI

Росія не бере участь у міжнародних навчаннях «Щит миру — 99», оскільки вони проводяться в рамках натівської програми «Партнерство заради миру», «а з Альянсом відно сини у нас залишаються «замороженими». Про це заявили Інтерфаксу в четвер представники міністерства оборони РФ. Нагадавши, що відносини з НАТО було припинено з початком агресії проти Бєлграда, вони зазначили, що в маневрах беруть участь держави Альянсу, які «безпосередньо здійснювали бомбардування Югославії — США і Велика Британія». Представники міноборони РФ підкреслили, що термiни відновлення відносин Росії з НАТО по військовій лінії багато в чому залежатимуть від розвитку співробітництва з урегулювання ситуації в Косово. Вони підкреслили, що Москва здійснює контакти з Альянсом тільки з питань проведення миротворчої операції в Косово. У той же час новий генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон виступив за покращення вiдносин з Росією. «Я хотів би уникнути хибних уявлень, які окремі росіяни мають про НАТО», — заявив він, підкресливши, що хоча Росія і виступала в косовському конфлікті не на боці Альянсу, але вона представляє реальну силу, без якої досягти мирного врегулювання було б неможливо».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати